Росія як головна військова загроза для України: чи розв’яже РФ війну супротив України

9511
коментарі відсутні

Росія як головна військова загроза для України: чи розв’яже РФ війну супротив України

7 серпня під час щорічного послання до українського парламенту про внутрішнє і зовнішнє становище країни президент України Петро Порошенко заявив, що немає жодних ознак, що Москва готова відступити з Донбасу або піти з Криму, навпаки є лише докази підготовки до війни континентального масштабу.

«Головна загроза з боку Росії — все ж військова. Поки що немає жодних ознак, що Москва готова відступити з Донбасу або піти з Криму. А ось доказів її підготовки до наступальної війни континентального масштабу, на жаль, все більше», – сказав президент.

Одним із прикладів цієї підготовки Петро Порошенко вважає російсько-білоруські навчання «Захід-2017».

«Як, наприклад, – російсько-білоруські навчання «Захід-2017»… Хоча їх доречніше було б назвати «антизахід». Природно, що саме тому, а не з якихось інших причин, – і ми посилили контроль на всіх ділянках державного кордону», – зазначив президент.
Подібні навчання та зосередження військ за словами президента є чудовим маскування для підготовки масштабного вторгнення до України.

«Сім тисяч платформ з солдатами і технікою наблизилися або наближаються до наших кордонів … І ніяких гарантій, що після завершення маневрів це все повернеться в Росію», – сказав він.

Враховуючи подібну можливість прагнення України до вводу на Донбас миротворчого контингенту та розміщення його обов’язково на україно-російському кордоні, та намагання Росії обмежити роль миротворці охороною місії ОБСЄ та лише на лінії розмежування, встають особливо гостро.

Заявлена 22 серпня ініціатива президента України Петра Порошенко щодо введення на Донеччину та Луганщину миротворців неочікувано отримала підтримку РФ та самопроголошених республік. Навіть більше того, президент Росії Володимир Путін доручив МЗС підготувати резолюцію щодо пропонування введення у зону конфлікту миротворців. Хоча у 2015 році саме РФ виступала супротив подібної ініціативи України, та будучи постійним членом Ради Безпеки ООН із правом вета на рішення про ввід миротворців натякала, що може його використати.

У самопроголошених же ЛНР та ДНР навіть проводилися навчання як протистояти миротворцям, а голова самопроголошеної ДНР Олександр Захарченко заявив, що «багатотисячна армія ДНР, краща у Європі, не пустить миротворців ООН».

Варіант запропонований РФ одразу ж не сподобався Україні, оскільки значно звужував можливості миротворців, а головне, ніяк не заважає Росії продовжувати надавати самопроголошеним республікам військову допомогу, заявляють українські офіційні особи.

Постійний представник України в ООН Володимир Єльченко передав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутерришу і голові Ради Безпеки ООН лист із своєю позицією з приводу миротворчого контингенту на Донбасі.

«Обов’язково в цій місії повинно бути зазначено, що вона буде перебувати на всій території Донбасу, в першу чергу – на українсько-російському державному кордоні. Принципове питання для нас – висновок до розгортання місії ООН всіх іноземних військ, а вони там одні – РФ», – повідомив про сутність українських пропозицій Єльченко.
Як додають політичні оглядачі за умови прийняття російського варіанту введення миротворців у їхній склад однозначно увійдуть російські військові, що дозволить легалізувати їхню присутність на Донбасі.

Щоправда варіант запропонований РФ вже зазнав критики з боку США, котрі зазначили, що миротворці повинні бути розміщені на всій території конфлікту на сході України та мати широкий мандат для забезпечення миру і безпеки на всій окупованій території України зазначила прес-секретар Державного департаменту США Гедер Науерт.

Тим самим США натякають, що пропозиція РФ скоріш за все буде заблокована правом вето котрим також володіють Сполучені Штати Америки як постійний член Радбезу ООН.

У відповідь на це РФ може заблокувати пропозиції України щодо розміщення миротворців на україно-російському кордоні.

Після цього цілком може виникнути ситуація коли на лінії розмежування можуть загостритися бойові дії, адже водночас із питанням щодо миротворців у вересні будуть розглядатися питання щодо продовження санкцій на 149 російських громадян і сепаратистів, а також на 38 організацій за організацію заворушень у країні ще на 6 місяців.

Як пише видання Reuters з посиланням на джерела в Брюсселі представники країн-членів ЄС досягли домовленості вже досягли єдності щодо цього.

Єдність ЕС щодо санкцій відносно Росії, намагання РФ внести власну пропозицію щодо миротворців, скоріш за все через побоювання, що миротворців таки введуть але на умовах України, говорить що міжнародна підтримка України зростає, щоправда помітних успіхів це не приносить, але сама тенденція є досить тривожною для Кремля.

Ця тенденція може призвести до погіршення соціально-економічної ситуації у Росії та думки керівництва сусіда, що масштабна війна не настільки погіршить ситуацію, тоді військова загроза з боку РФ про яку попереджує президент Петро Порошенко цілком може стати реальністю.

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика