Росія та ЛДНР на порозі нової кризи

3946
коментарі відсутні

Росія та ЛДНР на порозі нової кризи

Як показують останні події, внутрішня ситуація на «території» самопроголошених республік Донбасу та ситуація на світовій арені навколо Росії є напрочуд негативною для них.

«Добровольців стає менше і менше. Багато людей намагаються уникнути призову в ці організації. Їм доводиться залучати навіть дітей, щоб навчити їх військовій справі. Не можна припускати, що РФ з радістю дає їм людей. В основному це офіцери, які здійснюють контроль над діяльністю цих угруповань, їх забезпечення. Там велика проблема з особовим складом», – розповів в інтерв’ю виданню «Обозреватель» колишній перший заступник міністра оборони України Анатолій Лопата.

Водночас він каже, що незважаючи на мобілізацію, якихось масштабних наступальних дій чекати не варто, оскільки сил для цього у супротивника не вистачить.

За думкою генерала повернути Донбас можна буде за 3 роки завдяки міжнародної допомоги Україні та при політичному тиску на РФ. Все залежить, насамперед, від позиції США та Європи. Тут важлива їхня спільна підтримка, бо Росія зазнає поразки в мирному протистоянні – санкції істотно б’ють по російській економіці.

Саме в цьому і полягає надія на те, що час працює на Україну. Але і внутрішня ситуація в РФ теж говорить про те, що люди там дозрівають.

Водночас стало відомо, що Євросоюз прийняв рішення продовжити санкції проти Росії ще на півроку. Як зазначили у Брюсселі, це пов’язано з невиконанням умов Мінських угод. Євросоюз на півроку продовжив дію секторальних економічних санкцій проти Росії, термін дії яких закінчувався в кінці липня. Тепер обмеження будуть діяти до 31 січня 2019 року. Про це повідомила в четвер прес-служба Ради ЄС.

«5 липня 2018 року Рада продовжила економічні санкції проти окремих секторів російської економіки до 31 січня 2019 року», — йдеться в заяві європейського органу.

Зазначається, що продовження санкцій послідувало після подання в кінці червня в Європейській раді доповіді президента Франції Еммануеля Макрона і канцлера ФРН Ангели Меркель про стан виконання Мінських угод, з якими пов’язані обмежувальні заходи.

Рішення було прийнято одноголосно. Обмежувальні заходи зачіпають фінансовий, енергетичний та оборонний сектори, а також область товарів подвійного призначення.

Правда у відповідь на це в МЗС РФ заявили, що Європа втратила ще одну можливість налагодити відносини з Москвою, підкресливши, що Київ блокує процес врегулювання ситуації на сході України.

Президент України Петро Порошенко подякував європейським країнам за продовження антиросійських санкцій. Відповідний запис глава держави зробив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Порошенко написав, що високо цінує солідарну підтримку, яку держави-члени Європейського союзу надають «незалежності і територіальної цілісності України». Український президент зазначив, що має намір продовжити роботу з лідерами ЄС над виробленням стратегії протидії «російській загрозі».

У свою чергу російський журналіст і публіцист Леонід Радзіховський вважає, що результатом зустрічі у Фінляндії глави Білого дому Дональда Трампа і президента РФ Володимира Путіна може бути якесь «глобальне політичне потепління».

Він вважає, що в обмін на якщо не юридичне, то хоча б фактичне визнання Криму російським у питанні Донбасу на поступки може піти Путін.

«Перше – спочатку широка автономія Донбасу, як записано в Мінських угодах. Потім введення на територію Донбасу військ ООН, причому не тільки на лінію розмежування, але теоретично можна на всю територію Донбасу. Третій етап – евакуація звідти бійців за російський світ, письменник [Захар] Прилепін вже все, що міг, написав, решта допише вдома. І разом з письменником Прилепіним евакуюються його герої, включаючи навіть героя №1 [ватажка «ДНР» Олександра] Захарченко. Після чого межа закривається, автономний Донбас залишається раною на тілі України, і нехай вони самі з ним страждають», – передав логіку глави Кремля публіцист.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика