Росія формує «людський фонд» для обміну власних полонених на Донбасі

13451
коментарі відсутні

Росія формує «людський фонд» для обміну власних полонених на Донбасі

Як повідомив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян, 9 жовтня у Росії суд заарештував на два місяці двох українських прикордонників, затриманих 4 жовтня російськими силовиками.

Також він повідомив, що обставини затримання двох офіцерів російськими прикордонниками потроху вдається з’ясувати.

«По-перше, за оперативною інформацією в РФ стосовно українських прикордонників вже відбувся суд. При цьому розгляд відбувався за двома статтями: за незаконне перетинання кордону і… злісну непокору працівникам правоохоронного органу. Рішення суду – утримання на 2 місяці під вартою», – написав представник ДПСУ.

На думку Слободяна, ці обставини наштовхують на думку про те, що українські військовослужбовці були захоплені силою, а той факт, що до них кілька днів тому не пустили українського консула, тільки підтверджує це.

«Швидше за все, що на офіцерів виявляється психологічний тиск і не виключено, що у них на тілі є видимі ознаки фізичної боротьби на кордоні», – написав спікер Держприкордонслужби.

Ще одним доводом на користь цієї версії, за словами Слободяна, є те, що при огляді лінії кордону, у місці передбачуваної зустрічі українських прикордонників були виявлені сліди розташування двох груп, «які, швидше за все, і захоплювали наших офіцерів».
10 жовтня у РФ повідомили про затримання на україно-російському державному кордоні українця, що назвався військовослужбовцем ЗСУ, згодом Прес-центр АТО підтвердив цю інформацію, додавши, що затриманий ще 6 жовтня самовільно залишив власну військову частину, тобто дезертував.

Але найбільш резонансним стало зникнення українця Павла Гриба. 19-річний хлопець поїхав до Білорусі аби познайомитися із дівчиною по листуванню і зник. Згодом його батько, офіцер запасу, військовий капелан Ігор Гриб повідомив, що 24 серпня його син зник, а також знаходиться в розшуку за ст. 205 КК РФ (терористичний акт), ініціатором є ФСБ РФ по Краснодарському краю міста Сочі.

Згодом українця справді знайшли у СІЗО Краснодару, куди на днях вирушили українські лікарі аби дослідити стан здоров’я Павла Гриба, незважаючи на відсутність відповіді від російської сторони про надання дозволу на його обстеження.

Факт захоплення російськими спецслужбами українських громадян, особливо таких, що мають відношення до силових структур України не викликає жодних сумнівів.

Навіщо це робиться?

Треба згадати, що зазвичай захоплених громадян іншої країни з якою маються напруженні стосунки чи навіть неоголошена війна, обмінюють на власних громадян, а Росії є кого обмінювати з Україною.

24 червня у ході боїв на території Луганщини до українського полону потрапив російський військовослужбовець-контрактник 22-ї бригади спецназу ГРУ МО РФ Віктор Агеєв. Незважаючи на спроби заперечення цього факту, приналежність Агеєва до громадян РФ була доведена, а його мати приїхала на Україну для зустрічі із сином де підтвердила, що незважаючи на заяви Росії Агеєв не є військовослужбовцем ЗС РФ, він служив за контрактом і 4 травня 2017 року отримав військове звання єфрейтора.

Російському військовослужбовцю інкримінують створення терористичної групи чи організації, керівництво або участь у ній, а також матеріальне, організаційне та інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи, що погрожує йому від 8 до 15 років тюрми.

Цікаво що напередодні, 6 жовтня, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська відвідала в СІЗО Старобільська Луганської області затриманого на Донбасі російського військового Віктора Агєєва. Щоправда про що йшла мова під час зустрічі – не повідомлялося.

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика