Різдво на Сході та Заході: хто й коли святкує

4232
коментарі відсутні

Різдво на Сході та Заході: хто й коли святкує

В Україні двічі відзначають Різдво: 25 грудня та 7 січня, тож відповідно є два вихідних дні. Такі зміни у 2017 році ухвалила Верховна Рада. Проте Різдво 25 грудня відзначають не лише католики, а й деякі православні. Отож, звідки виникла традиція та чому така розбіжність у датах – спробуємо розібратися.

 

Що відомо про народження Ісуса Христа

 

Про народження Христа йдеться у Євангеліє від Луки. Для участі у переписі населення, який проводили за наказом імператора Августа, вагітна Марія та Йосип прибули з Назарета до Вифлеєму. Оскільки місця, де б можна було зупинитися, для них не знайшлося, то їм довелося заночувати у хліві, де й народився Ісус. Немовля спеленали та поклали в ясла.

Першими про появу на світ спасителя дізналися пастухи, яких сповістив янгол. А от волхвів або східних мудреців до місця, де народився Ісус, привела зірка.

 

25 грудня чи 7 січня

 

Точної дати, а саме якого числа народився Христос, нема ніде: ані у Біблії, ані в інших документах. Нині у світі користуються григоріанським календарем. За ним Різдво 25 січня святкують римо-католики, протестанти, а також православні християни таких помісних церков: Константинопольської, Болгарської, Грецької, Румунської та деяких інших. Проте в Україні православні та греко-католики Різдво відзначають за юліанським календарем – 7 січня.

Юліанський календар був запроваджений Юлієм Цезарем у 46 р до н.е. В основі – час, за який Земля робить оберт навколо Сонця, що на думку древніх римлян, дорівнювало 365 дням і 6 годинам. Це довше за астрономічний рік на 11 хвилин і майже 14 секунд. Кожні 128 років юліанський календар «відставав» на 1 добу, а за півтори тисячі років – на 10 днів.

Тож нову реформу календаря вирішив зробити Папа Римський Григорій ХІІІ у 1582 році. Аби «надолужити» відставання, частину днів у тому ж році прибрали і після 4 жовтня одразу йшло 15. Новий календар отримав назву «григоріанський».

На «новий стиль» в Україні перейшли за часів Української Народної Республіки у 1918 році. Почали користуватися григоріанським календарем і більшовики. Однак, православна церква вирішила залишити «старий стиль», за яким розбіжність у датах становить 13 днів. Тож нині і католики, і православні в Україні святкують Різдво практично в один і той самий день, але за різними календарями.

Ірина Мартинова


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика