Рік самостійності. Як справляється Андріївська ОТГ

4805
коментарі відсутні

Рік самостійності. Як справляється Андріївська ОТГ - Фото №1

Культурний центр Андріївської ОТГ отримав друге життя, розповідає очільниця закладу пані Марія. Після зовнішніх перетворень поступово і в залах сільського клубу стає яскраво і затишно.

Зробили два поверхи для того, щоб дітки займалися в гуртках у теплому світлому приміщенні, – каже Марія Смирнова директорка Андріївського центру культури та дозвілля.

Замінили дах, зробили енергозберігаючі заходи та перепланування  майже на 3 млн. грн.. Втім, ремонтних робіт потребує ще пів приміщення.

У нас ще тільки половина зроблене, а ще є глядацька зала, сцена, гурткові кімнати. Є вже проект на 2,5 млн грн, – додала  пані Марія.

Рік самостійності. Як справляється Андріївська ОТГ - Фото №2

Для мешканців села – це вагомий показник позитивних змін у процесі адміністративного реформування. Адже культура завжди фінансувалася за залишковим принципом. Відчуває до себе увагу в громаді й освіта,- зауважила директорка Андріївської загальноосвітньої школи Світлана Діхтенко:

Ми виразили своє бажання, щоб у нас була коркова стіна. Вона дуже практична. Легко можна поміняти один малюнок на інший.

Микола Діхтенко, голова ОТГ, каже, що зекономлені від тендерних закупівель гроші, вони додали до коштів з держбюджету і придбали шкільний автобус. Загалом підвозу потребує близько 30 дітей з трьох населених пунктів, але є охочі навчатися в громаді й з іншого району.

МАЗ був дуже неекономічний. Ми купили автобус японської моделі – супер. Наші діти будуть задоволені. Вони з нетерпінням чекають поки ми його зареєструємо. Крім того, у нас є Привольє, яке краматорське, але воно ближче до нашої Сергіївки. У чому співробітництво з Краматорськом? У тому, що нам возити у свою школу цих дітей набагато ближче.

Договір про міжмуніципальне співробітництво з Краматорськом Андріївська ОТГ запроваджує не лише в освіті, а й в медицині другого рівня. Що значно наблизило послугу до людей. Відтепер більше не потрібно долати 70 км для лікування.

Районний центр був – Миколаївка. Це дуже далеко. Ані Краматорськ, ані Слов’янськ нас не приймав. Зараз ми приїжджаємо в Краматорськ до спеціалістів – це одне з ключових моментів, чому люди дуже раді створенню громади, – хвалиться Олена  Задорожня мешканка Андріївської ОТГ, що працює сільським бібліотекарем.

Таким чином, Андріївська сільська громада стане першою на Донеччині, яка укладе таку угоду з сусіднім містом. Виділитися з-поміж інших тут планують і в оснащенні Центру безпеки громадян, що наразі у процесі зведення.

Виконали вже більшу частину. Залишилось зробити фундаментні балки. Цього тижня обіцяють привезти металоконструкції. У нас будівля є каркасною. Приходить такий – ніби конструктор і бригада його збирає, – пояснив Микола Устимчук представник будівельної компанії.

Голова ОТГ Микола Діхтенко додав:

У центрі буде стояти новий автомобіль. Ще поліцейське авто, а також автомобіль-рятівник, в якому буде шість посадкових місць і весь необхідний інвентар.

Рік самостійності. Як справляється Андріївська ОТГ - Фото №3

Що ж до комунальних послуг – то їх вже не один рік надає місцеве підприємство «Гринтур», яке працює у шести напрямках. Один з них – виготовлення пілетів. Щоправда, відповідний агрегат, який було придбано за грантові кошти доведеться переобладнати.

Поміняти потрібно фракцію на більшу, щоб проходила солома, аби робити такі ж гранули з соломи.   Матеріалу немає – простій. Потужність у нього чудова. За зміну можна зробити 8 тонн, – розказав електрик КП «Гринтур» Дмитро.

Рік самостійності. Як справляється Андріївська ОТГ - Фото №4

Андріївська сільська ОТГ, що була утворена в минулому році, за показниками виконання бюджету за 9 місяців поточного року випередила решту громад Донецької області та посіла в загальнонаціональному рейтингу 11 місце серед 248 громад з населенням до 5 тис. жителів.

Якщо раніше в нас був бюджет 11 млн грн, у Сергіївки 2,5 млн грн. То тепер її створенням ОТГ – у нас 30 млн грн з гаком, і це без урахування державних субвенцій, – зазначив голова ОТГ Микола Діхтенко.

І це ще не межа. Андріївська ОТГ активно працює над розробкою Стратегії розвитку громади на період до 2025 року.

 


Матеріал підготовлено в рамках проекту “Маяк” за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. This project was supported by the Media Development Fund of the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Дивiться також