Реформа децентралізації підвищує довіру до місцевого самоврядування

2349
коментарі відсутні

Реформа децентралізації підвищує довіру до місцевого самоврядування

За три роки проведення реформи децентралізації суспільна думка в Україні змінилася від повного несприйняття до тотальної підтримки в тих громадах, які пройшли шлях об’єднання. Створення об’єднаних територіальних громад дозволило залучати додаткові кошти на вирішення нагальних потреб та поступово виходити від надмірної опіки з боку держави. Та на Сході країни на просування реформи впливають об’єктивні чинники, пов’язані зі збройним конфліктом.

Проміжні результати децентралізації в Донецькій і Луганській областях, проблемні питання та шляхи їх вирішення наразі обговорюються під час Форуму «Роль місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства в процесі децентралізації», який з 15 по 17 листопада проходить у Святогірську в рамках Програми ПРООН-ООН Жінки «Відновлення та розбудова миру».

 В триденному Форумі беруть участь представники міжнародних організацій, керівництво об’єднаних громад двох областей, обласних та місцевих адміністрацій, а також гості з Болгарії, Польщі та Львівщини.

«У провадженні реформи децентралізації дуже важливо, щоб Схід України був частиною цього процесу. Оскільки збройний конфлікт об’єктивно впливає на реформування місцевого самоврядування, міжнародні організації – Організація об’єднаних націй, Євросоюз та інші донори – вкладають багато зусиль в розбудову демократії та відродження миру саме в цьому регіоні. Варто зазначити, що в 2016 і 2017 роках процес децентралізації в Донецькій і Луганській областях почав набирати обертів. Сьогодні ми підводимо проміжні підсумки та визначаємо вектор подальшого руху, аби протягом наступних років Україна відчула позитивні наслідки цієї надважливої для країни реформи», – звернувся до учасників Форуму керівник Проектного офісу ПРООН в Україні Віктор Мунтяну.

За словами заступника голови Луганської облдержадміністрації Сергія Филя, певні результати реформи вже відчутні. «Останні дослідження Центру Розумкова показують, що рівень довіри до місцевого самоврядування виріс у 2 рази та складає 50 відсотків. Нові можливості об’єднаних громад і участь громадян у прийнятті рішень, на мою думку, є величезним підґрунтям для відновлення територіальної цілісності країни, – зазначив він. – Ми вдячні міжнародним партнерам, без їхньої підтримки нам було б важко досягти таких результатів».

Європейським досвідом впровадження реформи децентралізації поділилися представники інституцій місцевого розвитку з Болгарії та Польщі. Після обговорювання загальних питань учасники Форуму розділилися на групи, щоб виробити пропозиції щодо подальшої реалізації Стратегії розвитку громадянського суспільства у 2018 році. Кращі рекомендації увійдуть до загальної резолюції Форуму.       

 

Реформа децентралізації підвищує довіру до місцевого самоврядування - Фото №1

Реформа децентралізації підвищує довіру до місцевого самоврядування - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика