Реабілітація та самопоміч АТОвців

2631
коментарі відсутні

Реабілітація та самопоміч АТОвців

В районах Дніпропетровської області працюватимуть групи психологічної самопомочі для АТОвців та рідних загиблих бійців. Такі групи організують самі військові та волонтери. Методикам подолання стресу та наслідків психотравм їх навчатимуть на безкоштовних тренінгах. Про це повідомила координатор Центру допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА Наталія Шуліка.

«Команда Валентина Резніченка розпочала масштабний соціальний проект із психологічної реабілітації АТОвців та рідних загиблих. Люди, яких так чи інакше торкнулася війна, звертаються до нас із проханням навчити їх долати наслідки психологічних травм. Тому вирішили провести в ДніпроОДА серію тренінгів зі стресостійкості для АТОвців та волонтерів. Потім вони організують на місцях так звані групи психологічної самопомочі в районах області», – зазначила Наталія Шуліка.

У групах психологічної самопомочі АТОвці та волонтери поділяться отриманими на тренінгах практичними знаннями із іншими бійцями, а також із рідними загиблих.

«Методики з подолання стресу можуть бути різними – це й дихальні практики, й масажі. Головна мета таких навичок – навчитися ефективніше використовувати власні психологічні ресурси», – розповіла Наталія Шуліка.

Приміщення для роботи груп самопомочі виділить районна влада, додала координатор центру при ДніпроОДА.
АТОвці та волонтери, які бажають долучитися до організації груп психологічної самопомочі на Дніпропетровщині, можуть звертатися за додатковою інформацією до Центру допомоги бійцям АТО при ДніпроОДА за телефоном: 068 6798961

 Варто також нагадати, що в Дніпрі вже існує реабілітаційний центр для учасників АТО. Цьогоріч реабілітаційний центр прийняв вже близько чотирьох сотень бійців. Безкоштовно оздоровитися, зазначається в повідомленні прес-служби ДніпроОДА, в закладі можуть також родичі загиблих захисників.

«Коли створювали реабілітаційний центр у Дніпрі, орієнтувались на європейський досвід. Поставили за мету – зробити перебування у закладі комфортним, а лікування – комплексним. Нам це вдалося. З хлопцями займаються медики, фізіотерапевти, психологи, психіатри. Крім того, таку допомогу можуть отримувати і родичі загиблих героїв. Для цього ми облаштували в центрі окрему кімнату», – розповів голова адміністрації Дніпропетровської області Валентин Резніченко.

Курс реабілітації у центрі – 18 днів. Окрім медикаментів, в закладі пропонують заняття на тренажерах, лазерну та магнітотерапію, ультразвукові інгаляції, масажі, лікувальні ванни. Окрема увага – дозвіллю.

«Центр зовсім не схожий на лікарню. Тут можна позайматися на тренажерах, пограти у настільний теніс чи футбол, відвідати майстер-клас з виготовлення карамелі. Організовуємо для наших хлопців походи в музеї, театри. Така атмосфера позитивно впливає на стан здоров’я», – розповіла завідуюча центром Олена Привал.

Пройти безкоштовну реабілітацію можуть усі АТОвці та члени родин загиблих. За направленням потрібно звертатися до сімейного лікаря або безпосередньо до центру за адресою: Дніпро, пл. Соборна, 14. Деталі підкажуть і в Центрі допомоги учасникам АТО при ДніпроОДА. Він знаходиться на пр. Поля, 1 у Дніпрі, 1-й поверх, тел.: (056) 742-86-62.

Реабілітація та самопоміч АТОвців - Фото №1

 Реабілітація та самопоміч АТОвців - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика