Радник голови ОДА дискутує з депутаткою


2084
коментарі відсутні

Радник голови ОДА дискутує з депутаткою

20 вересня на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі народна депутатка Олександра Кужель оприлюднила новину, з претензією на скандальність. В своєму пості депутатка звинувачує Дніпропетровську облдержадміністрацію в неадекватному підході до вчинення процедури «бюджетного вирівнювання» та саботуванні процесу створення ОТГ:
«Під час моєї поїздки на Дніпропетровщину на одній з зустрічей мені передали дуже цікавий документ, який, як стверджують, розсилає Дніпропетровська обласна районним державним адміністраціям. В ньому йдеться про те, що згідно статтям 98-100 Бюджетного кодексу України здійснюється так зване горизонтальне вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів…

Великий подив викликає деталізація того, що розуміє Дніпропетровська обладміністрація під застосуванням цього виду бюджетного вирівнювання.

Так, документ містить цифри, з яких випливає, що всі гроші, що перевищують так званий середній рівень податкових надходжень на 1 жителя в 1 657, 05 грн., відбираються у громади під виглядом реверсної дотації до державного бюджету, в рамках якої у 2018 році до державного бюджету будуть здійснювати перерахування 169 місцевих бюджетів, в т.ч. 6 обласних, 66 бюджетів міст обласного значення, 47 районних бюджетів та 50 бюджетів об’єднаних громад.

Скажіть, який сенс територіальній громаді створювати сприятливі умови для розвитку підприємництва, добре працювати, якщо люди знають, що всі їх зусилля закінчаться тим, що практично всі зароблені гроші у них все одно відберуть?

Як на мене, державна адміністрація свідомо спотворює, без сумніву, позитивні перетворення, що несе процес децентралізації. Більш того, такими совковими «рознарядками» вбивається будь-яка місцева ініціатива, будь-яке прагнення до змін. Механізм, що впроваджується обласною держадміністрацією, демотивує ОТГ шукати шляхи збільшення бюджетних надходжень та створює систему, в якій принцип «жити за коштами» не працює. Що це, як не дискредитація реформи децентралізації, якою, до речі, так пишається уряд?

Про це ми дізнаємось після того, як я отримаю відповіді від офіційних органів на свої депутатські звернення».

Не чекаючи, коли депутатка складе офіційні депутатські звернення, на звинувачення Олександри Кужель відповів радник очільника Дніпро ОДА Юрій Голик:
«Той самий випадок, коли народний депутат, частина законодавчої влади країни, власноруч голосує за державний бюджет, що містить таку неприємну для територій штуку як горизонтальне вирівнювання, їм незадоволений, але намагається звинуватити в цьому ОДА. Буває.

Спеціально для пані Кужель виніс в окремий пост мій коментар з роз’ясненнями:
Горизонтальне вирівнювання здійснюється згідно з Бюджетним Кодексом України, який приймається і голосується Депутатами Верховної Ради, в тому числі, автором даного посту, пані Кужель. З обласного бюджету Дніпропетровської області в 2017-му році, до речі, також забирається реверсна дотація в розмірі 453,3 млн грн. Відповідно, питання реверсної дотації лежить в компетенції Мінфіну, а не ОДА. Єдиний лист, який ОДА могла пересилати в РДА, цей лист Мінфіну, який і визначає всі можливі реверсні дотації. Тому, шановній Олександрі слід задати питання не на адресу ОДА.

P.S. Одним з питань ОДА до проекту Бюджету на 2018 рік є якраз, до речі, питання реверсної дотації, яка, як нам здається, несправедлива.

Це добре, що народний депутат звернула увагу на цю проблему. Чекаємо пост в FB з пропозиціями як цю проблему вирішити і реєстрації відповідної поправки до Бюджету-2018 від цього народного депутата до ВР».
Дискусія продовжилася на сторінці Олександри Кужель. Депутатка, зокрема, визнала, що не голосувала за жоден з Бюджетів, тому закиди на протиріччя від радника не приймає. А на прохання Юрія Голика внести відповідні поправки до нинішнього проекту Бюджету, відповіла що має намір зробити це, але її поправка буде стосуватися лише ОТГ, але ніяк не областей, які також переймаються несправедливим, з їх розуміння, «бюджетним вирівнюванням».

 

Радник голови ОДА дискутує з депутаткою - Фото №1

Радник голови ОДА дискутує з депутаткою - Фото №2


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі