П’ятий фестиваль «Кальміюс» стартував на Донеччині із зустрічі з письменниками


4395
коментарі відсутні

П’ятий фестиваль «Кальміюс» стартував на Донеччині із зустрічі з письменниками

Захід мав відбуватися в Дружківці у п’ятницю, 9 квітня. Однак, через карантинні обмеження письменники влаштували зустріч в Антикризовому медіа-центрі в онлайн-форматі. Читачам на питання відповідали Віталій Запека та Василь Піддубний.

Віталій Запека автор книжок «Цуцик», «Герої, херої та не дуже» тощо. До того як стати письменником, він був фотохудожником. Віталій проходив службу в добровольчому батальйоні «Полтава».

Письменник Василь Піддубний служив у зоні АТО, був снайпером. Крім книжок про війну, написав пригодницькі романи. Серед його творів «Історії», «Слово про війну» та «Холодне серце».

Під час зустрічі письменники ділилися своїми враження від подорожі на Донеччину, говорили про власну творчість і про книги своїх побратимів.

«Взагалі виникла така дискусія про професійну літературу і непрофесійну. На мою думку, це дуже смішна дискусія, коли ті автори, які давно видаються, починають конкурувати з АТОшними авторами, називаючи нас любителями. Я, наприклад, не розділяю авторів, які пишуть про АТО і які були на війні, і авторів, які пишуть не про АТО і які не були на війні. Письменник – це людина, яка пише твори і висловлює свою думку. Тобто, ми такі письменники, як і вони. І вони не є більшими письменниками ніж ми», – зазначив Василь Піддубний.

Також торкнулися теми російської мови в літературі та житті.

«Це мова і культура ворога, завдяки якій вони впливають на нашу свідомість та мають черговий привід для того, щоб лізти сюди захищати російськомовних. Я три роки воював і розмовляв російською мовою. «Російський язик» – це класний язик для допиту полонених. Але після того, як я звільнився, день ходжу по своїй Полтаві, другий, третій, тиждень і жодного полоненого. Тож я думаю: «Нащо вона мені потрібна», – розповів Віталій Запека.

Нагадаємо, літературно-мистецький фестиваль «Кальміюс» цього року відбудеться вже вп’яте. Заходи влаштують не лише на Донеччині, а й на Луганщині.

 

Ірина Мартинова


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі