Публічні простори у лісопаркових зонах з’являться у чотирьох містах на сході України


2659
коментарі відсутні

Публічні простори у лісопаркових зонах з’являться у чотирьох містах на сході України

Проєкт публічного простору в Українську та Новогродівці на Донеччині, а також Старобільську та с. Вишневому Чмирівської ОТГ на Луганщині розроблять представники ГО «Місто-сад». Нині мешканці цих населених пунктів обрали місця, які зазнають змін.

Крім голосування за парк, лісопаркову зону, площу біля будинку культури та інших місць, де у майбутньому мають облаштувати публічний простір, у рамках проєкту «Місто-сад для громад» були проведені зустрічі на платформі ZOOM як з представниками місцевого самоврядування кожного міста, так із мешканцями. Також люди могли підказати локацію, яка потребує змін, взявши участь у флешмобі «#мрія_в_кадрі». Мешканці мали назвати, показати і розказати про місце, яке вони люблять та пояснити, чому саме тут варто облаштувати публічний простір.

Також люди могли підказати локацію, яка потребує змін, взявши участь у флешмобі #мрія_в_кадрі. Мешканці мали назвати, показати і розказати про місце, яке вони люблять, та пояснити, чому саме тут варто облаштувати публічний простір.

«На кожному етапі для нас важливо підключати більше мешканців. Також є ініціативна група, яка долучається до всіляких активностей, пропонує свої ідеї – ми їх враховуємо. Так само підключаємо і дітей, запитуючи які майданчики хочуть, а також і старше населення, як би їм було комфортно. Оскільки це публічний простір для усього міста, то сюди приходитимуть різного віку люди та проводитимуть вільний час, тому нам важливо почути думку кожного і розробити наповнення цього простору, аби їм надалі користувалися», – зазначила  менеджерка з комунікації ГО «Місто-сад» Каріна Дорошенко.

Надалі представники організації планують побувати в кожному з чотирьох обраних місць, щоб побачити на власні очі локацію, яка має зазнати змін.

Проєкт публічного простору ГО «Місто-сад» розробить безкоштовно для громад. Фінансування ж для перетворення локації мають шукати самі міста.

Розроблятимуть проєкт публічного простору ГО «Місто-сад» разом із громадами з травня по листопад. Однак, від ідеї до готової реалізації може пройти два роки, зазначає Каріна Дорошенко.

Нині команда «Місто-сад» працює над втіленням проєкту публічного простору у Кремінній та Лисичанську, що на Луганщині.

«Цього року ми допомагаємо громаді у пошуку фінансування, наприклад, різні робимо воркшопи з фандрайзингу, допомагаємо їм створювати матеріали для подачі на «Спільнокошт» і просувати ці ідеї, щоб долучити громади і людей зі всієї України, які хочуть допомогти. Також допомагаємо знайти різні джерела фінансування, бо, наприклад, у Міністерстві молоді та спорту теж зараз є програма «Україна – чемпіон!», яка передбачає державні кошти на підтримку спорту. Тобто якщо громада захотіла в просторі якийсь спортивний майданчик, то можна шукати фінансування через державний кошт», –  розповіла Каріна Дорошенко.

Проєкт «Місто-сад для громад» реалізується за підтримки проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні».

 

Ірина Мартинова


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі