Психологічне відновлення постраждалих від конфлікту – процес довготривалий

2646
коментарі відсутні

Психологічне відновлення постраждалих від конфлікту – процес довготривалий

Понад 10 тисяч вимушено переміщених осіб і ветеранів АТО отримали психосоціальну допомогу по подоланню наслідків збройного конфлікту на сході країни. У Краматорську підвели підсумки дворічній роботі Центрів психосоціальної адаптації (ЦПСА). Захід відбувся в Антикризовому медіа-центрі.

«Ідея проекту «Психосоціальна стабілізація постраждалих в конфлікті в Україні» полягала в тому, щоб тим людям, які постраждали від війни на сході країни, дати можливість не бути ізольованими від суспільства, – сказала експерт моніторингу та оцінки Оксана Хмельницька. – Для цього в Центрах психосоціальної адаптації надавалися різні види послуг – від психологічних консультацій до професійних курсів».

Оксана Хмельницька підкреслила, що держава надала лише базову підтримку переселенцям у вигляді певних виплат, але в основному люди залишалися один на один зі своїми проблемами. І саме в Центрах психосоціальної підтримки люди мали можливість не тільки отримати кваліфіковану психологічну допомогу, а й, що важливо, встановити нові соціальні контакти, обмінятися досвідом, отримати нові професійні навички. Також в центрах надавалася і безкоштовна консультативна допомога з юридичних питань, з пошуку житла, влаштуванню дітей в дитсадки і школи та інше.

Центри психосоціальної підтримки протягом двох років працювали в п’яти містах України: Бориспіль, Краматорськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь, Старобільськ. У кожному місті була своя «родзинка».

За словами координатора східного регіону Тетяни Назаренко, послуги підбиралися з урахуванням потреб вимушено переміщених осіб і з урахуванням особливостей громад, які їх прийняли. Працівники Центрів пройшли відповідну підготовку, щоб надавати кваліфіковану психологічну допомогу, а також вести навчальні курси з різних професійних напрямках. Це допомогло тисячам людей знайти упевненість в собі, стати активними жителями громад, отримати професію і можливість забезпечувати себе і свою сім’ю.

Подолання наслідків конфлікту є великою проблемою, з якою вперше зіткнулася Україна. Коли вона виникла, ніхто не знав, як треба діяти, не вистачало психологів, та й самі люди з упередженням ставилися до психологічної допомоги, яку їм пропонували. Відкриті при підтримці Уряду Німеччини та Мальтійської служби допомоги Україні, Центри психосоціальної адаптації заповнили цю нішу. Накопичений досвід буде затребуваний ще багато років. Адже конфлікт триває, тому людей, які потребують підтримки, стає все більше.

«Психологічне відновлення постраждалих від конфлікту – процес довготривалий, тому державі варто використовувати накопичений нами досвід. Грантова підтримка допомогла структурувати роботу з переселенцями і навчити багато фахівців, які розуміють свої завдання та вдало виконують їх. Фактично ми розробили модель, яка може служити для держави зразком того, як треба працювати з вимушено переміщеними особами та ветеранами АТО. Ми дуже хотіли б, щоб ця робота продовжувалась», – зазначила Оксана Хмельницкая.

Психологічне відновлення постраждалих від конфлікту – процес довготривалий - Фото №1

Психологічне відновлення постраждалих від конфлікту – процес довготривалий - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика