Проєктні менеджери ОТГ мають намір об’єднатися


1450
коментарі відсутні

Проєктні менеджери ОТГ мають намір об’єднатися

5 грудня у Дніпрі відбулися одразу два заходи: семінар «ДФРР та IСС як інструменти для соціально-економічного розвитку громад» та громадське обговорення проекту Стратегії розвитку Дніпропетровської області на період 2021-2027 роки. Один захід став логічним продовженням іншого. Про це йдеться на офіційному сайті Дніпропетровського офісу розвитку місцевого самоврядування.

Питання обласної стратегії та ДФРР тісно пов’язані, і це зумовило зв’язок двох тем на семінарі. Через інструменти та механізми державної регіональної політики з҆ являється можливість державного регулювання розвитку територій області та запровадження європейського підходу до управління цим розвитком.

Проте недостатнє володіння представниками влади на місцях новими підходами з управління та розвитку територій не дозволяє в повній мірі використовувати існуючі інструменти місцевого економічного розвитку, (в тому числі – проектний менеджмент). Це стало очевидним, коли громади представили свої проєкти, які мають увійти до складу обласної стратегії. Як зазначають фахівці Дніпропетровського офісу, на жаль, не всі вони якісні, але громади ще вчаться цьому мистецтву.

Ігор Мамонов, радник з питань регіонального розвитку Програми «U-LEAD з Європою» провів аналіз ведення проєктної, стратегічної та економічно-інвестиційної роботи в ОТГ Дніпропетровської області. Також експерт виокремив актуальні питання підготовки проєктів до ДФРР, розглянув зміни до законодавства.

Саме з метою подальшого освоєння цих навичок та покращення ефективності проєктної діяльності на семінарі було запропоновано створення спільного професійного середовища проєктних менеджерів ОТГ Дніпропетровської області. Основою його формування має стати міжмуніципальне співробітництво.

На семінарі свої рекомендації з покращення якості підготовки, подання та реалізації проєктів з інфраструктурної субвенції надав учасникам заступник директора департаменту впровадження пріоритетних питань регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України Андрій Скубак.

Подальші кроки із розробки та затвердження Стратегії розвитку Дніпропетровської області на період 2021-2027 роки і плану її реалізації обговорив Петро Лашин, директор департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА. Презентацію проєкта обласної стратегії надала Ірина Чикаренко – завідувач кафедри менеджменту та управління проєктами ДРІДУ НАДУ, член робочої групи із розробки стратегії розвитку.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі