Провокація та ефект швидких перемог мають бути у Новій українській школі

3417
коментарі відсутні

Провокація та ефект швидких перемог мають бути у Новій українській школі

Про перехід від пострадянської школи до створення сучасного освітнього простору говорили під час проведення тематичного потоку «Освіта» щорічного фестивалю Ideas Festival, якій цього року проходив 24-26 серпня в Одесі.

Подія зібрала разом понад 1500 активних людей з різних сфер: мислителів, власників бізнесу, представників територіальних громад, мистецьких об’єднань і благодійних організацій. Одним із кураторів освітнього потоку на Фестивалі ідей була команда Education Transformation Lab.

«Ми близько двох років разом розробляємо інноваційні освітні проекти та тренінги для вчителів і розуміємо, наскільки важливими є ці теми, особливо після прийняття нового закону про освіту. Також при складанні програми ми врахували інтерес до переходу від пострадянської школи до Нової української школи і сучасних підходів до навчання»,- розповіла кураторка напряму «Освіта» Марина Гончаренко.

Своїм баченням вивчення української літератури в школі поділився автор масового онлайн-курсу «Лайфхаки з української мови та літератури» Ігор Хворостяний.

«Навіщо вчити українську літературу, якщо вона все одно не заходить? – риторично запитує лектор. – Українська література – це загалом про страждання, поплюндровану Україну і так далі. Свята тріада українських письменників – Шевченко, Франко та Українка – викликає в дітей такі асоціації: якщо Леся – то плаче, якщо Шевченко – то бореться з кріпацтвом, якщо Франко – то рубає скелю».

Тому Ігор Хворостяний вважає, що дітей потрібно вчити не боятися висловлювати провокативні думки. Провокація – це не погано. Не варто забувати і про soft skills: «У сучасному світі важливі навички комунікації та вміння працювати з аудиторією незалежно від фаху, економічного й політичного стану».

Співзасновник студії онлайн-освіти EdEra і консультант ОБСЄ з питань дистанційного навчання Ілля Філіпов виступив з лекцією про те, як вчиться людський мозок і як використовувати ці знання, розробляючи онлайнові та офлайнові інструменти навчання: «Ціль хорошого навчання – перемістити інформацію з короткострокової пам’яті в довгострокову. Уявляйте довгострокову пам’ять як набір ящиків, з яких ви можете щось дістати, і це “щось” не загубиться». Також спікер торкнувся найпопулярніших міфів процесу навчання, зокрема про те, що вчитися буває пізно.

«Підвищити мотивацію до навчання допоможе «ефект швидких перемог», який використовують у багатьох іграх, сервісах і соцмережах, – додав Ілля Філіпов. – Хваліть учнів навіть за незначні досягнення: це мотивує їх рухатися далі».

Про роль освітніх реформ в економічному розвитку країни, вплив освіти на рівень щастя населення та перспективи розвитку системи освіти в Україні гості Фестивалю ідей дізналися від Голови ГС «Освіторія» Зої Литвин.

Особливості «Нової української школи» роз’яснив експерт з освіти «Українського інституту майбутнього» Микола Скиба, який останні два роки досліджує трансформацію освітньої парадигми. Він висвітлив ключові освітні тренди XXI століття та їх прояви в Україні.

У заході також взяли участь програмна директорка Edcamp Ukraine, радниця Міністра освіти і науки Олена Масалітіна (Малахова) та директор ГІАЦ «Крона» Олег Марущенко. Вони розповіли, як оцінювання і зворотний зв’язок між учителем та учнем впливають на якість викладання і наскільки добре педагоги підготовлені до викликів сучасної школи.

Крім того, на фестивалі провели панельну дискусію на тему інклюзивної освіти. Спікери обговорювали практику спільного викладання: коли в класі, крім учителя, працює ще й асистент, який допомагає навчати дітей з особливими освітніми потребами.

Провокація та ефект швидких перемог мають бути у Новій українській школі - Фото №1

Провокація та ефект швидких перемог мають бути у Новій українській школі - Фото №2

Провокація та ефект швидких перемог мають бути у Новій українській школі - Фото №3
—————————————————————————————————-

Фестиваль ідей​ – це відкритий форум для лідерів, місце для поглибленого дослідження ідей та проблем, які формують сучасність і майбутнє спільнот.
 
Місія​ фестивалю – об’єднати зусилля мислителів, лідерів бізнесу, представників територіальних громад, мистецьких об’єднань і благодійних організацій задля обміну ідеями й пошуку шляхів утілення найкращих з них.
 
Impact Hub Odessa й Aspen Institute Kyiv другий рік поспіль проводять захід в Одесі.
 
Impact Hub Odessa – центр соціальних інновацій і креативний простір у центрі Одеси. З 2013 року Хаб розвиває соціальну активність у локальних громадах України. Impact Hub Odessa входить до глобальної спільноти, що охоплює 100 хабів у п’яти регіонах світу.
 
Aspen Institute Kyiv – громадська неполітична організація, яка сприяє розвитку діалогу і взаєморозуміння між українськими лідерами задля просування ціннісно-орієнтованого лідерства, розвитку культури ведення діалогу і розробки принципів суспільної взаємодії.

Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика