Про роботу старости на захист інтересів мешканців округу

3967
коментарі відсутні

Про роботу старости на захист інтересів мешканців округу

В процесі децентралізації створюються об’єднані територіальні громади, а в системі місцевого самоврядування з’являються нові посадові особи – голова ОТГ і староста. З точки зору повноважень між ними є дещо спільне, є й відмінне. Чи повинна бути між ними субординація?

Існує стереотип, за яким староста вважається підлеглим голови ОТГ. Проте закон “Про місцеве самоврядування в Україні” інакше трактує службові відносини між цими посадовцями.

 

Що споріднює голову ОТГ і старосту

  • Обидві посади є виборними. Голова обирається усією об’єднаною територіальною громадою, а староста – жителями відповідного старостинського округу.
  • Визначений законом чіткий перелік повноважень. Як голові, так і старості вони визначають правовий статус і формують зміст службових відносин між ними в системі місцевого самоврядування.
  • Участь у засіданнях виконавчого комітету, де кожен з них має право лише одного ухвального голосу. Голова ОТГ, незважаючи на його головування на засіданні виконкому, не має будь-яких інших переваг відносно решти членів виконкому, включаючи й старосту.

Що різнить голову ОТГ і старосту

  • Територія, на яку поширюється їхня юрисдикція. Так, повноваження голови дозволяють їх реалізовувати на усій території об’єднаної громади, тоді як юрисдикція старости обмежується територією старостинського округу.
  • Обсяг повноважень, що визначені законодавством про місцеве самоврядування.

Щодо повноважень, голова ОТГ організує роботу місцевої ради та її виконавчого комітету, здійснює керівництво апаратом ради та виконкому. Підписує рішення ради та виконкому, видає розпорядження. Призначає на посади керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, комунальних підприємств.

Староста уповноважений брати участь у пленарних засіданнях ради та її постійних комісій, де має право гарантованого виступу в інтересах жителів відповідного села, селища. Також староста представляє інтереси жителів у засіданнях виконавчого комітету.

 

Про роботу старости на захист інтересів мешканців округу - Фото №1

 

Отже, законодавчо повноваження голови ОТГ більші за повноваження старости, але це не обумовлює підпорядкування одне одному. Навіть керівництво головою виконавчим комітетом не робить усіх, хто входять до складу виконкому, його підлеглими. А оскільки староста за посадою є членом виконкому, то і він теж не є підлеглим голови.

З іншого боку, рішення ради та виконкому, які підписує голова, є обов’язковими до виконання старостою. Однак вони є актами колегіального органу влади, а не голови як суб’єкта одноосібної влади.

Щодо розпоряджень голови ОТГ, то вони не можуть безпосередньо стосуватись старости. Якщо голова, наприклад, видав розпорядження про проведення позачергового засідання виконкому, а староста прибув на нього, то це не означає підлеглість, а лише те, що староста реалізував свої повноваження, представляючи інтереси жителів у даному засіданні.

Втім голова ОТГ при потребі може звертати увагу старости на необхідність належного здійснення ним тих чи інших повноважень, але ні в якому разі не вимагати, оскільки це суперечитиме закону та принципам службових відносин.

У разі порушення старостою Конституції або законів України, прав і свобод громадян, не здійснення наданих йому повноважень, голова ОТГ може внести на розгляд ради питання щодо дострокового припинення повноважень старости.

Світлана Денисенко. “Донеччина. ЗмІни”

 

Про роботу старости на захист інтересів мешканців округу - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика