Про державний та місцеві бюджети: коротко про основні доходи і видатки


740
коментарі відсутні

Про державний та місцеві бюджети: коротко про основні доходи і видатки

Принципи бюджетного устрою

 

Бюджетний устрій – це організація і принципи побудови бюджетної системи, її структура і взаємозв’язок між бюджетами, які він об’єднує. В Україні бюджетний устрій базується на десяти принципах.

 

Бюджетний процес та його учасники

 

Бюджетний процес – це порядок складання, розгляду та затвердження бюджетів, їх виконання і контролю за виконанням, а також затвердження звітів.

Просто та зрозуміло розповідаємо про те, що за звір цей процес. Як складається, ким розглядається і затверджується, як виконується та ким контролюється – дивіться!

 

 

Фінансові переваги децентралізації – зростання бюджетів громад після об’єднання

 

Яким чином змінилося бюджетування об’єднаних громад?

За рахунок чого вони стали заможнішими?

Реформа децентралізації триває в Україні з 2014 року. За цей час створено понад 1000 об’єднаних територіальних громад, які охопили майже половини території нашої країни. Новостворені громади отримали більше власних фінансових ресурсів.

 

 

За прозорі місцеві бюджети!

 

Громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети!» щорічно проводить оцінювання бюджетного процесу в громадах.

Для цього використовують 7 критеріїв. Серед яких можливість громадян голосувати за проєкти очно, звітування про виконання проєктів, оприлюднення переліку переможців, оприлюднення протоколів засідань конкурсної ради тощо.

У 2019 році за цими критеріями було оцінено 106 громад в Україні. З них 60 реалізують Бюджет участі.

 

 

З яких джерел поповнювалися бюджети українських ОТГ у першому кварталі 2020 року

 

За підсумками І кварталу, у структурі доходів загального фонду бюджетів ОТГ найбільшу частку становили надходження ПДФО – 7,2 млрд грн або 58,9%. Загальна сума місцевих податків і зборів склала 3,8 млрд грн, що становить 31,2% від доходів загального фонду. Надходження акцизного податку з роздрібних продаж склали 0,7 млрд грн або 5,9% від усіх надходжень. З цієї суми акцизний податок з палива склав 0,4 млрд грн. Такі дані зібрали експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International. 

 

 

Видатки місцевих бюджетів

 

Видатки місцевих бюджетів становлять 33,2% від загального обсягу видатків зведеного бюджету України у І кварталі 2020 року. Загальний обсяг видатків місцевих бюджетів за І квартал 2020 року склав 99,2 млрд грн. Із зазначеної суми видатки загального фонду склали 87,9 млрд грн, спеціального – 11,3 млрд грн. Такі дані зібрали експерти Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International.

 


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі