Пристрасті по гуманітарці, або чому в ДНР стає менше гуманітарної допомоги

3536
коментарі відсутні

Пристрасті по гуманітарці, або чому в ДНР стає менше гуманітарної допомоги

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) відправив до окупованого Донбасу 8 вантажних автомобілів із гуманітарним вантажем понад 154 тон. Про це повідомила Державна прикордонна служба України, передає УНН.

«Через контрольний пункт в’їзду-виїзду “Новотроїцьке” було 8 вантажних машин із будівельними матеріалами й харчовими наборами загальною вагою майже 154 тон від Міжнародного комітету Червоного Хреста», – йдеться в повідомленні.

Слід зауважити, що за 4 роки кількість гуманітарних організацій, що працюють у самопроголошеній ЛДНР значно знизилася, причому всі вони були заборонені саме «владою» самопроголошеної ДНР.

Так у своєму «Порядку акредитації гуманітарних місій в ДНР» так звана «влада» заборонила іноземним гуманітарним місіям займатися політичною та комерційною діяльністю, вести шпигунську, розвідувальну, а також діяльність зі збору інформації та даних, що виходять за межі анонсованої мети гуманітарної місії.

Також була прописана заборона «здійснювати агітаційну, пропагандистську діяльність, а також поширювати інформацію, що суперечить меті, вказаній у заяві, не стосується безпосередньої цільової діяльності гуманітарної місії».

Окрім того гуманітарним місіям забороняється «брати участь (або виступати організаторами) в масових суспільно-політичних заходах (мітинги, протести, пікети, демонстрації, ходи)» і «проводити навчальні, інформаційно-ознайомчі заходи (семінари, лекції, збори), що не стосується безпосередньої цільової діяльності гуманітарної місії».

За порушення цих «правил» погрожували попередженням про скасування акредитації, безпосереднього позбавлення акредитації, вилученню гуманітарного вантажу.

Найбільш великими організаціями, що допомагали мирним мешканцям окупованих територій були чеська організація «Людина у біді» та гуманітарний фонд Ріната Ахметова «Допоможемо».

Так, чеська організація «Людина у біді» щотижня забезпечувала продуктами та іншою допомогою до 5 тисяч людей. Гуманітарний фонд «Допоможемо» роздавав щомісяця сотні тисяч продуктових пайків.

Проте ця допомога вкрай негативно діяла на «імідж народної республіки», доводячи неспроможність її «керівництва» навіть забезпечити людей усім найнеобхіднішим і поступово на гуманітарні організації розпочався справжній наступ та заборона.

Ще восени 2015 року ДНР заборонила роботу низки інших міжнародних гуманітарних організацій. Зокрема, була скасована ліцензія «Лікарів без кордонів» та гуманітарної місії ООН. Єдиними іноземними гуманітарними організаціями, яким дозволялося працювати, залишався Міжнародних Комітет Червоного Хреста і People in need.

У листопаді 2016 року ДНР позбавила акредитації чеську гуманітарну організацію People in Need («Людина в біді»). Підставою заборони діяльності цієї організації і відкликанням раніше виданої ліцензії в «республіці» назвали те, що організація створювала корупційні схеми розподілу гуманітарної допомоги.

Втім організації вдалося домовитися про продовження роботи, але вже у липні 2017 року їхню діяльність знову заборонили.

Ще раніше, у березні 2017 року був заборонений Гуманітарний фонд «Допоможемо». Коментуючи заборону «голова ДНР» Олександр Захарченко пояснив, що «альтернативний фонд гуманітарної допомоги вже існує – це та допомога, яка надається з Російської Федерації».

Власне, цим і пояснюється заборона інших гуманітарних організацій, окрім Червоного Хреста, у ДНР: в свідомості мешканців «народної республіки» їхніми рятівниками повинні виступати саме РФ, а ворогом Захід та Україна, які натомість допомагають їм. Окрім того, гуманітарна допомога вщент руйнувала запевнення «керівництва ДНР про начебто зростаючий рівень життя, коли середня заробітна платня складає 6 тисяч російських рублів, або 2509 гривень за офіційним курсом НБУ, що в 1,5 рази нижче за мінімальну зарплату в Україні.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика