Прес-конференція до дня пам’яті померлих від СНІДу


Вперше Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу (World Remembrance Day of AIDS Victims) відзначили в Сан-Франциско в 1983 році. На той момент у світі було зареєстровано кілька випадків цього захворювання і про неї практично нічого не було відомо.
Через кілька років з’явився символ руху проти цієї хвороби. Їм стала червона стрічка, пришпилена до одягу, а також різнокольорові полотна – квілти, зшиті з клаптиків тканини в пам’ять про безліч людей, які пішли з життя. Ці атрибути придумав в 1991 році художник Френк Мур.
Всесвітній День пам’яті померлих від СНІДу покликаний звернути увагу громадськості на проблему ВІЛ/СНІДу, підвищити обізнаність, вшанувати пам’ять жертв і підтримати ВІЛ-інфікованих. Одне із завдань заходів, приурочених до цієї дати, формування соціального середовища, що виключає дискримінацію по відношенню до людей, зараженим вірусом імунодефіциту людини.
Пріоритетним напрямком попередження поширення ВІЛ-інфекції є інформування громадян про ризики передачі ВІЛ-інфекції та мотивування до добровільного обстеження. Для досягнення максимального охоплення населення регулярно проводяться масштабні комунікаційні кампанії.
В Донецькій області Благодійною організацією «Благодійним фондом «Український ресурсний центр» реалізується HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні». Всі зусилля проекту зосереджено на прискоренні процесу подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Україні через можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ та почати лікування.
HealthLink є одним із елементів медичної реформи, запускає нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні. Тепер через сімейних лікарів та лікарів стаціонарів лікарень можна буде отримати послугу тестування на наявність ВІЛ швидкими тестами. Тепер лікарі, збираючи анамнез пацієнта, даватимуть рекомендації пройти тестування на ВІЛ. У лікарні будуть доступні швидкі тести (тестування займає 15-20 хвилин).
Спікери:
1. Людмила Валентинівна Маслова, головний лікар Донецького обласного центру з профілактики та боротьби із СНІДОМ.
2. Наталія Володимирівна Губіна, керівник проекту «Прискорення зусиль протидії ВІЛ/СНІДу в Донецькій області» БО «БФ «Український ресурсний центр».
3. Олена Геннадіївна Маркевич, лікар, фахівець з ПТВ проекту «Прискорення зусиль протидії ВІЛ/СНІДу в Донецькій області» БО «БФ «Український ресурсний центр».
4. Юлія Володимирівна Жигаль, лікар-педіатр, тренер з подолання стигми та дискримінації проекту «Прискорення зусиль протидії ВІЛ/СНІДу в Донецькій області» БО «БФ «Український ресурсний центр»

 


Дивiться також

АКМЦ-online: Відкритий музей: підсумки 2019 року

Громадський звіт Донецького обласного краєзнавчого музею “Відкритий музей: підсумки 2019 року” Уже третій рік поспіль співробітники Донецького обласного краєзнавчого музею роблять громадський звіт про результати своєї роботи. Минулоріч музейники показували результати археологічних досліджень та ділилися планами щодо втілення виставкових проектів. За цей період наші плани стали реальністю. Йдеться про найбільш інтенсивний рік у роботі музею.

АКМЦ-online: Круглий стіл на тему: «Реінтеграція Донбасу. ...

Захід відбуватиметься у рамках візиту на Донбас Послів Латвії (Юріс Пойканс), Литви (Марюс Януконіс), Естонії (Каімо Кууск), Польщі (Бартош Ціхоцький) та Фінляндії (Пяйві Маріт Лайне) в Україні. У ході нього відбудеться обговорення з українськими експертами та активістами перспектив реінтеграції Донбасу, її етапів, принципів на яких вона відбуватиметься за умови відновлення справедливості щодо жертв агресії з

АКМЦ-online: Презентація книги «Листи здалеку» офіцера ЗСУ ...

У період 17-20 грудня 2019 року, напередодні та безпосередньо на святковий день Святого Миколая, за сприяння заступника начальника Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенанта Сергія Наєва на Донбасі заплановано проведення святкової акції під назвою: «Книжка в гості завітала – свято дітям влаштувала». Провідний меседж: «Турбота про мирне і щасливе дитинство маленьких українців, дітей війни – це не

АКМЦ-online: Порушення трудових прав гірників шахти ім. ...

Спікери: – Павло Лисянський – представник Уповноваженого Верховної Ради України з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей; – Баленко Дмитро – представник трудового колективу шахти імені Святої Матрони Московської; – Володимир Єлець – голова ГО «Твоє нове місто», правозахисник.   Організатори:   ГО «Твоє нове місто» Трудовий колектив шахти імені Святої Матрони Московської. В рамках