Прапори Криворізького параду – наслідки та нюанси

12641
коментарі відсутні

Прапори Криворізького параду – наслідки та нюанси

28 лютого 2018 року прес-служба НГУ оприлюднила повідомлення про те, що командувач Національної гвардії України відсторонив від виконання обов’язків командира Криворізької військової частини. Причина такого рішення – використання у параді на честь річниці визволення Кривого Рогу прапорів з комуністичною символікою.

У повідомленні прес-служби НГУ далі зазначено:

«Національна гвардія України продовжує службове розслідування по факту участі військовослужбовцями Національної гвардії України у Кривому Розі у заходах з нагоди 74-ї річниці звільнення міста від німецьких загарбників з використанням радянської символіки. В ході розслідування командувач Національної гвардії України генерал-полковник Юрій Аллеров відсторонив від виконання обов’язків командира військової частини 3011 полковника В’ячеслава Мельника».

Ще до того, в суботу, 24 лютого, в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено дані про кримінальний злочин, передбачений ст. 436-1 (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів):

  1. Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою статті 4 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”, – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.
  2. Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або вчинені повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Слідство нині з’ясовує, чи є порушенням використання прапорів 127-го інженерно-саперного батальйону та 1078-го гаубично-артилерійського полку імені Богдана Хмельницького.

В криворізькому історико-краєзнавчому музеї пояснили, що у 1973 році Музеєм збройних сил СРСР ці прапори були передані  місцевому музею, де  й зберігаються донині, а на марші щорічно їх беруть і урочисто проносять вулицями міста.

Жителі Кривого Рогу також влаштували дискусію з приводу правомірності використання прапорів на параді з нагоди річниці визволення міста. Одна сторона наводить аргумент, що Закон про декомунізацію дозволяє використовувати музейні експонати. Інша сторона уточнює: в музейній експозиції, а не на парадах. Крім того, відома в Кривому Розі волонтерка Юліана Калін-Березуцька звернула увагу на те, що 127-й інженерно-саперний батальйон ніяк не міг під цим прапором визволяти Кривий Ріг у лютому 1944 року, тому що за півроку до цього – 15 липня 1943 року – його було реорганізовано у 120-й гвардійський окремий саперний батальйон.

З огляду на це, виникають питання: наскільки в Музеї збройних сил розбиралися, – які саме частини визволяли Кривий Ріг; наскільки в самому Кривому Розі організатори цього традиційного параду розбиралися в цьому ж питанні, та скільки формалізму в намірах організаторів, а скільки щирого бажання віддати шану визволителям міста.

Проти щирості криворізьких можновладців свідчить і той факт, що цей парад було використано на «обговоренні» під час відверто пропагандистської програми «Врємя покажет».

На те саме вказує і пані Юліана :

«Противно и больно смотреть рашаТВ… про Кривой Рог, знамена, мэра, “нормальные люди”…и прочее в этом стиле. Вот на данном этапе, у меня вопрос. Кривой Рог, а мы смолчим? Мы и это скушаем и никак не ответим тем, кто продолжает мечтать здесь про кэнээр? …рф не собирается так просто нас отдавать, потому что для нее это большие деньги, она просто методы меняет».

На нещодавній сесії міськради, за інформацією криворізьких ЗМІ, міський голова Кривого Рогу Юрій Вілкул пожартував: «…два автентических флага освободителей нашего города наделали такого перепугу. Перепугали всю нечисть. Как крест нечисть пугает, так и флаги…» (цитату не редактовано!).

Отже, з урахуванням того, що батько й син Вілкули (вони уособлюють наразі владу в Кривому Розі), їх поплічники – більшість чиновників-керівників міськвиконкому, депутати фракції Оппоблоку в міській раді, деякі нардепи від Кривого Рогу, є латентними прихильниками країни-агресора та палкими поборниками цінностей, що культивуються на державному рівні пропагандою Російської Федерації, у багатьох мешканців Кривого Рогу виникає сумнів: скільки в цій витівці на параді було щирості, а скільки бажання зробити провокацію та «зробити картинку» для пропагандистів країни-агресора.

Максим Ряпулов

Прапори Криворізького параду – наслідки та нюанси - Фото №1

Прапори Криворізького параду – наслідки та нюанси - Фото №2

Прапори Криворізького параду – наслідки та нюанси - Фото №3

 

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика