Праця жінок: які є права та особливості

4939
коментарі відсутні

Праця жінок: які є права та особливості

Рівність прав і свобод жінок з чоловіками в Україні гарантує Конституція. Проте існують певні особливості у законодавстві щодо праці жінок, які пов’язані зі шкідливими та небезпечними умовами роботи, а також вагітністю та пологами.

 

На яких роботах забороняється праця жінок

 

Враховуючи особливості жіночого організму, охорону материнства і дитинства, соціальну роль дітонародження в Україні, встановлено додаткові спеціальні пільги й гарантії для жінок, які працюють. Умови праці в країні регулює Кодекс законів про працю. Зокрема документом передбачені положення щодо видів робіт, до яких не можна залучати жінок.

Так, наприклад, працювати на важких роботах і там, де є шкідливі або небезпечні умови. Не можна також залучати й до підіймання та переміщення важких речей. Також законодавством України забороняється залучати вагітних жінок і тих, які мають дітей до трьох років, до робіт у нічні зміни, у вихідні та направляти їх у відрядження.

Окрім цього, існують обмеження щодо наднормових робіт, вони стосуються тих жінок, які мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років або дітей з інвалідністю.

 

Права вагітних та  жінок, які мають дітей

 

Для вагітних жінок мають бути знижені норми виробітку або їх може бути переведено на більш легку роботу зі збереженням середньої зарплати за попередньою посадою.

У зв’язку з вагітністю та пологами жінкам надається оплачувана відпустка на 70 календарних днів до пологів і 56 після, якщо народжується двоє чи більше дітей – 70. Також жінка може отримати відпустку для догляду за дитиною до трьох років. За цей період їй надаються виплати відповідно до законодавства.

Підприємства можуть надавати жінкам частково оплачувану чи відпустку без збереження заробітної плати на більш тривалий термін. Якщо дитина потребує додаткового догляду, то жінка має право на  більш тривалу відпустку згідно із  медичною довідкою.

Також відпустки для догляду за дитиною можуть надаватися повністю або частинами. Окрім жінки, їх можуть брати: батько дитини, бабуся, дідусь або інші родичі, які доглядають за дитиною. За бажанням, на час такої відпустки відпустці жінка може працювати вдома або на умовах неповного робочого часу. Відпустка для догляду за дитиною зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи.

Відповідно до закону заборонено відмовляти вагітним та жінкам з дітьми до трьох років, або одиноким матерям, у яких є діти з інвалідністю або віком до чотирнадцяти років, у працевлаштуванні або знижувати їм зарплату. Звільнення таких жінок не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства.

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика