Посилення соцзахисту, дезінфекція вулиць та стан захворюваності на коронавірус на Донеччині


4047
коментарі відсутні

Посилення соцзахисту, дезінфекція вулиць та стан захворюваності на коронавірус на Донеччині

На 31 березня в Донецькій області зафіксовано 6 лабораторно підтверджених випадків хвороби, викликаної COVID-19. Ще 3 людини з підозрою на коронавірусну інфекцію. Про це на брифінгу в облдержадміністрації повідомив начальник відділу Департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко.

За даними медичної статистики, цьогоріч не спостерігається сплеску захворюваності на пневмонію. Протягом 2015-2019 років в Донецькій області щороку на пневмонію хворіли від 8 до 11 тисяч людей. У 2019 році від цієї хвороби померли 122 людини. З початку 2020 року пневмонію було діагностовано у 3249 пацієнтів, 33 з яких померли.

«Як бачимо, цифри корелюються, тож росту захворюваності на пневмонію на даний час немає», – констатував Олександр Педенко.

Посилення соцзахисту, дезінфекція вулиць та стан захворюваності на коронавірус на Донеччині - Фото №1

Заступник начальника управління-начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони  здоров’я ДонОДА Олександр Педенко

 

Заборона перевірок отримувачів соціальних послуг

 

Вчора Верховна Рада України прийняла закон, яким внесла зміни щодо отримання соціальної допомоги. Зокрема, вони стосуються внутрішньо переміщених осіб та людей, які отримують різни види допомоги від держави.

«Важливо, що законом забороняється здійснення перевірок фактичного місця проживання ВПЛ при призначені поновлення виплат. Тобто комісії будуть приймати рішення без акту обстеження громадян. Виплати, які були призначені до початку епідемії, будуть продовжені на термін до її закінчення і 30 днів після. Таким чином виплати внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим сім’ям, яким вона була призначена раніше, продовжаться без подання необхідних документів. Розміри допомоги будуть перераховані після закінчення карантину», – уточнила Олена Токарева, директор департаменту соціального захисту ДонОДА.

Посилення соцзахисту, дезінфекція вулиць та стан захворюваності на коронавірус на Донеччині - Фото №2

Директор департаменту соціального захисту Донецької облдержадміністрації Олена Токарева

Крім того, у програмі житлових субсидій передбачено додаткові компенсатори. Збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи споживання електроенергії, холодної та гарячої води. Додатковою компенсацією скористуються понад 180 тисяч домогосподарств Донецької області. В середньому сума такої допомоги становитиме 300 гривень для кожної родини.

«Також спрощено процедуру призначення субсидії. Цей процес відбуватиметься автоматично, без звернення громадян. До того ж, надано можливість призначення субсидії людям, котрі були звільнені з роботи під час карантину. Заборонено припинення субсидії в цей період», – додала Олена Токарева.

Соціальні працівники продовжують надавати допомогу самотнім літнім людям. Таких в області 12 тисяч осіб, їх обслуговують 1100 співробітників територіальних центрів соцзахисту. За словами керівниці департаменту, всі вони забезпечені захисними масками, рукавичками та дезрозчинами, щодня у кожного з працівників вимірюють температуру.

 

Тотальна дезінфекція та перебої з водою

 

Директор департаменту житлово-комунального господарства Сергій Гончаренко розповів, що по всій області посилилися роботи з обробки дезрозчинами вулиць, тротуарів, під’їздів, ліфтів, поручнів сходин.

«З використанням дезінфікуючих засобів обробляються всі дитячи, спортивні майданчики та контейнерні для збирання сміття. Підсилено роботу з вологого прибирання під’їздів багатоповерхових будинків, запроваджено дезінфекцію вулиць і тротуарів хлормісткими засобами. Наразі почали обробляти вулиці міста Краматорськ, Маріуполь та Бахмут. Департамент контролює цю роботу та збирає дані про потребу у матеріалах», – зазначив він.

Посилення соцзахисту, дезінфекція вулиць та стан захворюваності на коронавірус на Донеччині - Фото №3

Директор департаменту житлово-комунального господарства Донецької облдержадміністрації Сергій Гончаренко

В деяких містах області відбуваються перебої з водою. І це на тлі рекомендацій посилити гігієнічні заходи. Так, на відсутність води в кранах скаржаться мешканці Курахового. Сергій Гончаренко повідомив, що перебої з водопостачанням трапляються з різних причин:

«В деяких містах області суто з технічних причин вода подається за графіком, або тимчасово вимикається із-за аварій. А подекуди водопровідні мережі зношені настільки, що неможливо збільшити тиск в них. Тому вода не доходить до верхніх поверхів».

Щодо завершення опалювального сезону, то такі рішення приймають місцеві виконкоми. У Департаменті ЖКГ є інформація з міст, що більшість визначилася з датою 15 квітня. Але опалення можуть вимкнути раніше, якщо протягом трьох діб середньодобова температура протримається вище +8 градусів.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі