Популярний дитячий фестиваль «Зоряні малята» на Донеччині відбувся у незвичному форматі


1877
коментарі відсутні

Популярний дитячий фестиваль «Зоряні малята» на Донеччині відбувся у незвичному форматі

Щорічний фестиваль «Зоряні малята» зазнав змін під час епідемії коронавірусу. Цьогоріч дітлахи самостійно записували відеоролики та надсилали їх на конкурс. При цьому організатори та учасники фестивалю зазначають, що це дозволило малюкам навчитися триматися перед камерою. А використання музичних композицій наших авторів-земляків ще й сприяло популяризації україномовного музичного контенту.

Всеукраїнський дитячий фестиваль «Зоряні малята» збирає дітей віком від 3 до 7 років. Вперше за два десятиліття існування фестивалю не було можливості провести конкурс в звичному форматі – на великій сцені при повному залі. Проте фестиваль відбувся. Творчі малята мали змогу продемонструвати свої таланти, отримати оцінки журі та нагороди.

Дитячі колективи зі Слов’янська, Бахмуту, Краматорська, Костянтинівки, Покровська, Добропілля, Дружківки, Білозерського, смт. Новотроїцьке, Миколаївки, Часів Яру, Олександрівки, Білицького, с. Петрівка Друга підготували феєричні виступи. Кожен колектив записав відео-візитівку свого номеру в рамках фестивалю «Зоряні малята». Обов’язковою умовою було використання сучасного українського музичного контенту та творчості наших земляків-авторів.

«Фестиваль дав можливість підняти питання авторського права. Адже часто на музичних конкурсах використовують запозичений контент. А ми маємо чудових авторів дитячих пісень – Ірина Ісаєва, яка написала гімн «Зоряних малят», Людмила Гайдук, Тетяна Ялова, Інна Куриленко. Не без гордості можу зазначити, що саме після фестивалю «Зоряні малята» та популяризації пісень цих авторів, їхньою творчістю зацікавилась вся Україна», – розповіла голова правління БФ «Зірки та зіроньки» Олена Некрасова.

В рамках проєкту був проведений вебінар стосовно оформлення авторських прав на власний музичний контент. І це дасть змогу розвиватися самим авторам і популяризує україномовні композиції.

Для участі в проєкті були запрошені вісім членів журі – старший викладач інституту післядипломної освіти імені Б. Гринченка Стелла Лясота, переможець другого туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» Вікторія Карнаух, педагог з вокалу в телевізійному проєкті Х-Фактор та Євробачення Тетяна Бобир, старший викладач національної музичної академії України Євген Петриченко, заслужена артистка України Анна Перова, заслужена артистка України Христина Охітва, володар золотої премії на Danc Word Cup в Португалії Олександр Майбенко, вокальний педагог телепроєкту «Голос Діти» Сергій Юрченко.

Перед зірковим журі стояла нелегка задача – продивитися 79 номерів, які підготували 650 маленьких артистів разом зі своїми керівниками. До речі, дистанційний формат участі не відобразився на подарунках – кожен з маленьких учасників отримав медаль, диплом, брендовані сумку-рюкзак, фольговані повітряні кульки, журнал «Розумашки», а керівники колективів отримали флешки з логотипом «Зоряних малят».

 

Популярний дитячий фестиваль «Зоряні малята» на Донеччині відбувся у незвичному форматі - Фото №1

 

«Важливо, що журі не просто давало оцінку того чи іншого номеру, а прописувало рекомендації, як саме можна покращити виступи учасників, яких елементів не вистачає чи що краще замінити», – поділилася враженнями Олена Некрасова.

Такий фідбек від майстрів своєї справи дає змогу підвищувати професіоналізм керівників творчих гуртків. А разом з тим – і майстерність дітей. Адже, як зазначають учасники фестивалю, «Зоряні малята» відродили в дітей бажання займатися та удосконалюватися. І це, мабуть, головне досягнення – показати дітям, що епідемія Covid-19 піде на спад, а творчі напрацювання слід розвивати прямо зараз. Навіть в таких неоднозначних обставинах, в яких наразі працюють дитячі колективи.

 

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі