Понад мільярд гривень вимагає водопостачання Донеччини

2152
коментарі відсутні

Понад мільярд гривень вимагає водопостачання Донеччини

У Донецькій області обговорюється масштабний проект реконструкції системи водопостачання. Визначено найбільш проблемні ділянки водопровідних магістралей, підрахована попередня вартість робіт і терміни виконання програми.

Найкритичніші точки, які потребують якнайшвидшого втручання, – це Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка, Маріуполь, так званий Покровсько-Селидівський промвузол і сам канал «Сіверський Донець – Донбас». Фахівці обласного комунального підприємства «Вода Донбасу» представили в Донецькій облдержадміністрації проект програми з реконструкції водопостачання на кожній дільниці. Глава області Павло Жебрівський в цілому схвалив запропоновані технічні рішення і доручив розробити детальні проекти для затвердження і реалізації. Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці. 

За словами Жебрівського, для забезпечення Мар’їнки та Красногорівки у повній мірі якісною питною водою, необхідно прокласти до них 19 км водопроводу від Красноармійської фільтрувальної станції. Орієнтовна вартість проекту – 122 млн. грн. Термін виконання – 2 роки.

По Авдіївці питання лишається відкритим, тому що витрати не відповідають очікуваним результатам: в будівництво альтернативного водоводу, який дозволить не залежати від Донецької фільтрувальної станції, доведеться вкласти не менше 500 млн. гривень, тоді як кількість споживачів – лише 25 тисяч людей.

У Маріуполі та навколишніх районах – Мангушському і Нікольському – потребує вирішення проблема якості води. Жебрівський пояснив, що в Старокримському водосховищі, від якого вони частково живляться, сольовий склад – до 25 мг на літр (при нормі – 7 мг на літр; допустимій нормі – до 14 мг на літр).

Тому для Маріуполя пропонують побудувати водопровід від Павлопільського і Старокримського водосховища. У Павлопільскому вода кращої якості, і якщо воду з двох водосховищ змішувати, то вона буде набагато якісніше. «Але все одно стоїть питання по будівництву фільтрувальної станції, яка пом’якшувала б воду до норми. На весь проект необхідні 300-320 млн. грн.

«Частину профінансуємо з бюджетів – обласного і місцевого, частину будемо просити у держави. Фінансової підтримки цього проекту шукатимемо у міжнародних партнерів», – зазначив губернатор.

На ділянці Покровсько-Селидівського промвузла необхідно резервне джерело водопостачання для Красноармійській фільтрувальної станції. Цей проект вже реалізується за кошти Червоного Хреста. Обсяг фінансування – 15-16 млн. грн. Планується, що до березня наступного року проект буде реалізований. Йдеться про капремонт насосної станції першого підйому Красноармійської фільтрувальної станції, який дозволить подавати воду з Карлівського водосховища як з резервного джерела.

«А якщо ми за 1-2 млн. грн. бюджетних коштів добудуємо там ще й нитку водогону до Волновахи, то зможемо з Красноармійської фільтрувальної станції подавати воду і на Волноваху, яка сьогодні теж перебуває в скрутному становищі, коли виходить з ладу Південнодонбаський водопровід», – уточнив губернатор.

Найскладніший проект – це підвищення надійності і якості роботи каналу «Сіверський Донець – Донбас». В результаті бойових дій він був пошкоджений і потребує відновлення гідроізоляції на чотирьох ділянках. Загальна вартість проекту – приблизно 1,2 млрд. грн. Термін робіт – 3-4 роки.

«Реалізація проекту дозволить закрити питання по втратах води, і вона, відповідно, буде в більшому обсязі надходити до споживачів. Цей проект планується реалізувати, якщо його підтримають міжнародні партери», – зазначив Павло Жебрівський.

Також програма реконструкції передбачає заміну всіх старих зношених водогонів та каналізації, ремонт і модернізацію насосних станцій та очисних споруд, обладнання фільтрувальних станцій тощо. «Фактично, це програма на десятиліття. Дав завдання до середини серпня її доопрацювати, затвердити і швидше приступити до реалізації», – повідомив губернатор.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика