Податкова знижка на навчання 2019. Хто та як може оформити пільгу

7700
коментарі відсутні

Податкова знижка на навчання 2019. Хто та як може оформити пільгу

Згідно з статтею 166 Податкового кодексу  України  передбачено   часткове  повернення коштів у вигляді податкової знижки на навчання. Держава зобов’язується відшкодувати витрачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах,  закладах загальної середньої освіти,  професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Отримати податкову знижку можуть громадяни України, які офіційно працюють , отримають заробітну плату й навчаються на платній основі самі , або навчають члена сім’ї першого ступеня споріднення – це батьки, якщо навчають дітей , або якщо чоловік навчає дружину чи навпаки. Також скористатися пільгою може людина, яка самостійно сплачує за своє навчання. Наразі  можна отримати пільгові кошти за минулий рік:  «Зараз 2019-й рік, наші громадяни отримують знижку за 2018-й. Для того, щоб одержати пільгу , особа має прийти до податкової інспекції й надати підтверджувальні  документи  – договір, квитанції про сплату, довідку про заробітну плату , паспорт, ідентифікаційних код, а також отримати довідку про доходи у нас в податковій. Потім подати  декларацію про майновий стан й доходи з метою отримання податкової знижки» – інформує  головний державний інспектор Костянтинівської державної податкової інспекції Ганна Бондаренко.

Для того, щоб розрахувати кошти, які людина отримає у вигляді податкової знижки,  беруться до уваги сума сплаченого податку на доходи фізичних осіб з заробітної плати та сума сплачена за навчання.

«Є відповідний розрахунок: беруть нараховану зарплатню  від неї віднімають суму, яка сплачена людиною за навчання за минулий рік й  від отриманого результату вираховується  18 %. Далі цей показник порівнюється  з тим, скільки особа вже сплатила податку на доходи фізичних осіб. Ось ця різниця й буде коштами до повернення. Сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір загального оподаткованого доходу платника податку» – каже Ганна Бондаренко.

Приклад розрахунку податкової знижки:

Ваша заробітна плата за рік становила 76 тис. грн. З неї було стягнено ПДФО в розмірі 18 % (76 000*0,18 = 13 680 грн.). Вартість року навчання склала 42 тис. грн.

Далі проводяться наступні розрахунки:

76 000 – 42 000 = 34 000 грн.

34 000 * 0,18 = 6 120 грн.

13 680 – 6 120 = 7 560 грн. – розмір податкової знижки

«Зараз проходить вступ до навчальних закладів. Хочу звернути увагу студентів, які будуть навчатися на платній основі, щоб вони правильно оформлювали договори на отримання освітніх послуг, бо якщо батьки будуть звертатися за отриманням податкової знижки – повертатися знижка буде тому з батьків, хто сплачував за освіту. Підтверджувальним документом буде договір про навчання в якому буде вказано ПІБ саме того платника, який буде звертатися за податковою знижкою й у квитанції має бути вказано ім’я саме того з батьків, хто вказаний у договорі. Тобто, якщо договір буде складено на батька, а звертатися буде мати – ми не зможемо їм нічого повернути. Слід до цього уважно ставитися» – відзначає Ганна Бондаренко.

Юлія Дерека

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика