Почалося будівництво газогону Очеретине-Авдіївка


1323
1 коментар

Почалося будівництво газогону Очеретине-Авдіївка

Розпочато роботу по прокладанню газогону високого тиску на підконтрольній території з метою позбавиться залежності постачання газу зі сторони тимчасово окупованої Ясинуватої. Завершити роботи планується до початку опалювального сезону.

Газогін завдовжки понад 14 кілометрів пройде територією, яка контролюється українською владою. Вартість проекту – 58 мільйонів гривень, половину сплатить Авдіївський коксохімічний завод, половина коштів виділена з обласного бюджету.
«Зараз завозимо трубу, підготували техніку (частково орендуватимемо її у військових, частково – є у підрядника), отримуємо у ДАБІ дозвіл. Як доповідають мені підрядники – 40 днів їм потрібно від початку прокладки труб, щоб газ пішов у Авдіївку» – повідомив голова Донецької Облдержадміністрації Павло Жебрівський на своїй сторінці у Фейсбукі

Як зазначив очільник області, ключовою проблемою у проекті була труба. Точніше – намагання «Донецькоблгазу» купити більш кошторисні матеріали. Довелося навіть підключати правоохоронні органи.

«Ми відмовилися від дешевої російської і надали перевагу якості, яку забезпечує вітчизняний виробник. Але і тут були питання із Донецькоблгазом, який усе робив для того, щоб ми не купили трубу, дешевшу на 17 млн. грн., – розповів Жебрівський. – Вони якимось дивним чином визначили фірму, де ми маємо закупити труби, натомість ми знайшли виробника, який по якості, по сертифікатам відповідає нормам, які виклав Донецькоблгаз. Підрядник навіть провів випробування – щоб зняти усі питання по якості. Але облгаз упирався, відмовлявся мати справу з «не своєю трубою» і лише з підключенням правоохоронних органів нам вдалося забрати технічну документацію та проектно-кошторисну документацію, яку замовила і проплатила Авдіївська ВЦА».

Зі слів губернатора, є підозра, що кінцевим бенефіціаром 60 відсотків Донецькоблгазу продовжує бути Курченко. Тому вони й лобіюють інтереси російського виробника. «Було відповідне звернення до правоохоронних органів щодо цього, і цим питанням займаються», – підкреслив Павло Жебрівський.

Попри всі проблемні питання, губернатор впевнений, що газ у Авдіївці буде. Будівництво газогіну мають завершити до холодів.

Почалося будівництво газогону Очеретине-Авдіївка - Фото №1

Почалося будівництво газогону Очеретине-Авдіївка - Фото №2

Почалося будівництво газогону Очеретине-Авдіївка - Фото №3

Почалося будівництво газогону Очеретине-Авдіївка - Фото №4


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
АКМЦ » Авдіївка та сусідні села чекають на обіцяний у жовтні газ
1 рік тому

[…] більш ніж двадцять тисяч мешканців прифронтовій зони пристосовуються жити без звичних зручностей і чекають на поновлення […]