План Авакова: піар замість дій?

4861
коментарі відсутні

План Авакова: піар замість дій?

Із самого початку бойових дій на Донбасі українські політики немов змагаються у тому, хто вирішить цю проблему, щоправда, виходячи з результатів, або ж плани наштовхувалися на протидію, з котрою нічого подіяти не могли, або ж плани від самого початку були погані та переслідували радше цілі політичного піару.

І от 16 квітня в інтерв’ю виданню «Українська правда» міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков пропонує власний план, котрому за його словами «аплодують усі».

Сутність його полягає в поступовому поверненні непідконтрольного Донбасу за допомогою миротворців.

«У мене є свій план. Він називається “тактика дрібних кроків, яким аплодують всі”. Я не вважаю, що реінтегрувати можна відразу всю територію окупованого Донбасу. “Блакитних касок” стільки немає – на всю територію. Тому я пропоную, умовно кажучи, взяти спочатку окремо Горлівку або Новоазовський район. План такий: заходять миротворці й встають на кордоні умовного міста Горлівка або сільського Новоазовського району. Кордон із окупованою територією відразу беруть під контроль і “блакитні каски”, і українські прикордонники. Всередину цієї, поверненої в Україну території, заходять органи української юстиції та проводять вибори за нашим законом», – сказав міністр журналістам в інтерв’ю «Українській правді».

Втім експерти відразу назвали його фактично неможливим і радше елементом політичного піару міністра, чи навіть елементом гри між Банковою й Грушевського.

«Озвучування плану з повернення окупованих територій Донбасу з боку Авакова не більше ніж піар перед його поїздкою до США. Таким чином глава МВС намагається показати свою значимість і самостійність у політичній грі. Насправді про такі речі, як поетапна реінтеграція окупованих територій Донбасу, публічно не розповідають. Озвучивши подібні наміри, Аваков сам свій план і вбив. Очевидно, що Росія не погодиться на введення миротворців, якщо Україна заявляє, що під їх прикриттям збирається поступово брати під контроль окремі населені пункти. Крім того, у цього плану немає жодних перспектив, оскільки західні партнери з подібними намірами явно не погодяться», – сказав «ФАКТАМ» голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

Власне, своїх намірів Він особливо і не приховував, розмістивши у своєму Твіттері фото з заступником держсекретаря США з питань Європи й Євразії Уэссом Мітчеллом, з яким український міністр за його словами, «дуже детально обговорили план повернення Донбасу й Криму стратегії step by step».

Але й без того план міністра є дуже сумнівним, адже не враховує позицій та побажань багатьох сторін.

Головним фактором ризику є – чи введуть взагалі миротворців на територію непідконтрольного Україні Донбасу. Вперше про можливості цього було заявлено ще в 2015 році, правда тоді ж РФ не соромлячись пригрозила накласти вето як постійний член Ради безпеки ООН.

Спроба №2 восени 2017 була на перший погляд успішною – РФ не тільки не загрожувала вето, але сама ж пообіцяла внести текст резолюції, проте, як відомо, «диявол криється в деталях»: спершу йшов спір навколо формату миротворців, тепер навколо узгодження місії з самопроголошеними «народними республіками», після заяви Авакова впевнений знайдеться ще причина. Така собі «тактика дрібних зволікань», вже дозволила виграти півроку в питанні введення миротворців при якому ні РФ, ні “ЛДНР” начебто не проти, але…

Не враховує «план Авакова» й інтересів ООН, готових прийняти рішення щодо введення миротворців: по суті Аваков пропонує замість однієї місії з більш-менш визначеними цілями, завданнями, засобами та бюджетом, вводити десятки дрібних залежно від того, яке місто або район Україна в особі міністра внутрішніх справ захоче «відкусити й проковтнути» наступним. Тобто додає проблем ООН, змушуючи їх занурюватися в українські проблеми, абсолютно не розуміючи скільки для цього потрібно часу, людей і ресурсів. Події останніх років довели, що увага світу до інтересів і сподіваннь України, м’яко кажучи, сильно перебільшені.

Та й є певні сумніви щодо того, чи захочуть миротворці виконувати функції такої собі «стіни», котру відводить їм міністр внутрішніх справ, адже мандат миротворчих місій зазвичай свідчить, що зброю миротворець має право застосовувати лише у випадку прямої загрози його життю, але чи трактуватимуть це так, якщо скажімо повз їх розташування колона озброєних осіб захоче взяти участь у виборах на підконтрольній Україні території.

Отже, на жаль, заява міністра внутрішніх справ скидається швидше на передвиборчий піар і скоріш за все таких випадків влітку побільшає, але, на жаль, вирішення проблеми повернення непідконтрольної частини Донбасу до України це не наблизить.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика