Пізнати Україну та світ через фотографію – у Сєвєродонецьку для підлітків діє проєкт з фотопрактики

2857
коментарі відсутні

Пізнати Україну та світ через фотографію – у Сєвєродонецьку для підлітків діє проєкт з фотопрактики

Дізнатися історію та культуру міст, а також зробити та залишити фото собі на згадку про подорож – усе це про проєкт «Фотопрактика по всій Україні і за кордоном».

За 4 роки існування підлітки з Сєвєродонецька об’їздили 15 міст нашої держави, а також побували у Парижі. Через карантин заняття у студії для дітей призупинили, але про практику не забували.

 

У студії – лекції, а у подорожах – практика

 

Стіни кімнати, де розташовується ГО «Фотопрактика по всій Україні і за кордоном» прикрашають світлини. Це – виставка фотографій з Мукачевого та Парижа. Експозиція має назву «Два міста під одним небом», оскільки діти побачили щось спільне і схоже як в українському, так і у французькому місті.

Виставку у свій час показали у Галереї мистецтв Сєвєродонецька. Ліворуч від дверей – фотостудія: світло та білий фон, а от праворуч два столи – керівниці проєкту Олена Нехаєвої та волонтерки Ірини Гарбуз.

Громадську організацію «Фотопрактика по всій Україні і за кордоном» зареєстрували на початку цього року, а от сам проєкт діє з 2016. Тоді Олена Нехаєва навчала дітей  на базі одного з комунальних закладів Сєвєродонецька. У студії проводять переважно лекційні заняття, а от практикуються за стінами будівлі.

«Виникла ідея, щоб діти не лише займалися цифровим фото, а й дивилися, як живуть інші міста України. Тому Олена Нехаєва збирала групи дітей і возила в різні регіони. Там вони не лише проходили там фотопрактику, а й вивчали культуру, історію різних міст; спілкувалися з представниками адміністрації, знайомилися з творчими дитячими колективами, зі школами», – розповідає волонтерка ГО «Фотопрактика по всій Україні і за кордоном» Ірина Гарбуз.

«Ми їздимо групами по 10 дітей, віком десь від 14 до 17 років», – каже керівниця Олена Нехаєва.

Загалом підлітки відвідали 15 міст України, серед них Львів, Полтава, Мукачеве та Маріуполь, а також побували у Парижі. Квиток туди й назад оплачують батьки, а проживання, харчування та культурну програму забезпечують ті, до кого їдуть.

 

Небезпечні місця Сєвєродонецька очима підлітків

 

Нині ж заняття для дітей через карантин призупинили, але фотографувати підлітки продовжили. Зокрема представили портфоліо, в якому зібрали фото  50 небезпечних місць Сєвєродонецька. Проєкт  реалізували за підтримки ГО «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання». Разом з підлітками небезпечні місця відвідали поліція та представники ДСНС.

«Вийшло більше ніж 50 заявлених місць. Щоб не порушувати правила безпеки, діти десь пів року ходили вулицями міста і фотографували всі недобудови, спортивні майданчики, які мають неналежний вид. Тобто всі ті місця, які повинні були допомагати дитині розвиватися і духовно, і спортивно, і культурно, але вони у занедбаному стані – ось усі вони зібрані у портфоліо. Це такий адвокаційний інструмент. Ним діти хочуть заявити, що вони також мають право на безпечне дозвілля», – розповідає Ірина Гарбуз.

А от до своїх подорожей планують повернутися одразу після закінчення карантину, каже Олена Нехаєва. Жінка додає, що домовленості про мандрівки з головами міст вже мають.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика