Пільги для ветеранів АТО/ООС – як Донеччина дбає про своїх захисників

4651
коментарі відсутні

Пільги для ветеранів АТО/ООС – як Донеччина дбає про своїх захисників

За українським законодавством учасники бойових дій наділені широким спектром прав і пільг, але існує безліч проблем щодо їх реалізації на містах. Як не дивно, Донеччина в цьому сенсі є доволі проблемним регіоном. Як допомогти ветеранам скористатись своїми правами, обговорювали за “круглим столом”, проведеним за ініціативою ГО “Союз ветеранів АТО Донбасу” в Антикризовому медіа-центрі.

Юрист громадської організації Аліна Сукова перелічила види пільг, на які можуть розраховувати ветерани та їх сім’ї. Також додала, що в Донецькій області багато з них не реалізуються з різних причин.

“За даними соціології Юридичної сотні, третина опитаних зазначає, що мала досвід порушення їх прав, як ветеранів. При цьому про позитивний досвід захисту свої прав як ветеранів, говорить лише 17% респондентів. 9% опитаних стикалися з проблемами на роботі та при працевлаштуванні, що були пов’язані з їх статусом ветерана. Тобто закони нібито є, але існують проблеми з їх реалізацією”, – зазначила Аліна Сукова.

Едуард Мельников, який представляє інтереси ветеранів АТО з інвалідністю, вважає, що прийняті закони складно працюють на місцях, оскільки не прописаний чітко механізм їх реалізації. Зокрема, в Донецькій області ветеранам буквально довелося “вигризати” право на пільговий проїзд у транспорті.

“В решті решт ми вимусили обласних чиновників стати на захист ветеранів, а не підігрувати приватним перевізникам. Водночас і досі не вирішене питання скасування касового збору для міжобласних перевезень. Харківська область не бере цього податку з ветеранів, а Донецька – бере. Крім того, в Донецькій області, де на обліку стоять 12 тисяч учасників бойових дій, немає профільної установи для психосоціальної адаптації людей, які повернулися з фронту. Це нонсенс. Чотири роки обіцяють збудувати, але віз і нині там”, – розповів Едуард Мельников.

Присутні на обговоренні керівники управлінь соціальних служб міста та області (УТСЗН і Департаменту соцзахисту ДОДА) запевнили, що їхні підрозділи надають ветеранам весь перелік пільг, передбачений законодавством. Однак не все так райдужно.

За даним Донецького облвійськомату, на даний час не забезпечені житлом 569 учасників АТО (ООС). Найбільше в Маріуполі – 309, у Краматорську – 88 осіб. Отримали житло від місцевих органів влади – 29 ветеранів (0,5% від потреби). Найбільше в Бахмуті – 16 осіб (44% від потреби).

По закінченні модератор заходу Олександр Калачов – регіональний координатор Всеукраїнської правозахисної громадської організації “Сила права” у Донецькій області – зачитав проект постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу ветеранів війни, який ухвалила Верховна Рада України на засіданні 2 жовтня 2019 року. Всі учасники підтримали та підписали документ.

Пільги для ветеранів АТО/ООС – як Донеччина дбає про своїх захисників - Фото №1

Пільги для ветеранів АТО/ООС – як Донеччина дбає про своїх захисників - Фото №2

Пільги для ветеранів АТО/ООС – як Донеччина дбає про своїх захисників - Фото №3

 


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика