Підтримка інституційної спроможності ветеранських організацій західної Донеччини


293
коментарі відсутні

Підтримка інституційної спроможності ветеранських організацій західної Донеччини

У квітні 2020 року ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу» за підтримки ПРООН запустили проєкт «Підтримка інституційної спроможності ветеранських організацій західної Донеччини»,  і ось у жовтні він добігає кінця. Маємо зауважити, що на території Донецької області такий проєкт реалізовується вперше, і організаторам, справді, є чим пишатися.

За пів року було зроблено багато корисних та важливих кроків для того, щоб ветеранська спільнота Донецької області отримала всю необхідну підтримку для подальшої системної роботи з підвищення активності громадських організацій, що опікуються проблемами ветеранів АТО/ООС. Зокрема, в межах реалізації проєкту було проведено три дводенних тренінги (два в Покровську та один в Краматорську), де представники ветеранських ГО навчилися основам медіапідтримки своїх організацій, роботі з дітьми та молоддю, психосоціальній підтримці побратимів та посестер, отримали практичні навички розвитку ветеранських бізнесів та кооперації, а також дізналися про деякі аспекти юридичного вирішення проблем, з якими учасники російсько-української війни стикаються найчастіше.

Крім актуальної та корисної інформації, учасники тренінгів отримали чудову можливість познайомитись один з одним та знайти точки дотику для розв’язання нагальних питань на місцях, вже у своїх населених пунктах, містах та селах Донецької області. Організаторам вдалося об’єднати зусилля ветеранів з Покровська, Мирнограда, Родинського, Великої Новосілки, Волновахи та навіть Маріуполя. Крім вищезазначеного в Покровську триває ремонт в місцевому Центрі «Поруч», що працюватиме за аналогією з Краматорським осередком та звісно зі своїми, місцевими, особливостями, але незмінним є одне – ветерани створюють громадський простір самотужки, для себе та побратимів. Як і в Краматорську,  покровський Центр «Поруч» має стати місцем тяжіння для всіх активних громадян незалежно від статі, віку чи політичних вподобань.

Активісти та волонтери ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу» щиро вдячні ПРООН за підтримку таких ініціатив та мають надію на подальшу співпрацю, адже інституційний розвиток суспільства є запорукою збільшення його активності, участі громадян у суспільному житті держави та впливу на подальше майбутнє. Багато хто називає ветеранів російсько-української війни авангардом сучасного українського суспільства, що має вести його вперед, але щоби правильно обирати напрямок треба вчитися, розвиватися, рости. Тому робота з розвитку ветеранської спільноти не завершується, вона триває, і ГО «Союз ветеранів АТО Донбасу»  дякує всім, хто нам допомагає, допомагав і допомагатиме, рух має стати невпинним, і найголовніше – ми вже знаємо куди нам рухатись!

Проєкт “Підвищення якості допомоги ветеранам через підсилення фаховості представників ветеранського руху у західній частині Донецької області реалізується в межах Програми ООН їз відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів

Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі