Підрозділи територіальної оборони Донеччини готуються боронити свій регіон

4156
коментарі відсутні

Підрозділи територіальної оборони Донеччини готуються боронити свій регіон

Створена півроку тому Донецька окрема бригада територіальної оборони залучає до своїх лав резервістів, які в будь-який час зможуть захистити населення від можливого наступу незаконних збройних формувань, дати відсіч диверсійно-терористичним групам, забезпечити роботу важливих об’єктів і комунікацій, органів влади та правопорядку. Про цілі та задачі підрозділу розповіли керівники бригади.

“П’ятий рік на сході України йдуть бойові дії. Ми всі пам’ятаємо, як все починалось – з захоплення місцевих рад і міськвідділів поліції. Але в деяких містах бойовикам не дали цього зробити патріотично налаштовані добровольці. Тоді вони не мали підтримки ані військової, ані юридичної. Сьогодні, в умовах гібридній війни, не зникла вірогідність атак на мирні населені пункти або здійснення диверсійних актів. Саме тому по всій країні створено підрозділи територіальної оборони, які захищені законодавчо та матеріально. Насправді, це суть життя громад під час війни”, – зазначив командир Донецької окремої бригади полковник Андрій Галдак.

На даний момент в Донецькій області сформовано шість батальйонів тероборони в містах Краматорськ, Бахмут, Покровськ, Мар’їнка, Волноваха, Маріуполь. В Маріуполі базується управління бригади. Всі підрозділи укомплектовані за принципом територіальності та добровільності. Вони складаються з патріотичних та небайдужих громадян, які готові під єдиним керівництвом захистити свою домівку, свою вулицю, своє селище, місто, містечко.

Склад Донецькій бригади налічує 3,5 тисячі військовозобов’язаних, приписаних до своїх військкоматів. Для того, щоб це не був “паперовий” резерв, керівництво веде масштабну роботу щодо виявлення відсутніх, морально та фізично не готових протистояти збройній агресії. Таким чином формується реальний резерв з тих, хто насправді здатен захистити свою громаду у будь якому випадку. Для цього проводяться збори та навчання.

Невдовзі відбудуться перші в Донецької області збори, по закінченні яких бажаючі підпишуть контракти на службу у військовому резерві в місцевих підрозділах (батальйонах) територіальної оборони. Вони продовжать займатися своєю звичайною мирною працею, але ж час від часу будуть долучатись до занять у військовій сфері – брати участь у подальших зборах, стрілецьких днях тощо.

Для резервістів-контрактників передбачені компенсаційні виплати: добові та одноразові на період проходження зборів, а також одноразове грошове заохочення в кінці року. Крім того, за військовозобов’язаними, призваними на збори, зберігається місце роботи, займана посада та середній заробіток. Всі вони під час навчань отримують форму, берці та все, що потрібно військовослужбовцю.

“Вже немає прихованої мобілізації, тому якщо вас запросили до військкомату, то це для бесіди або уточнень. І не треба боятись слова “військовий резерв”, яке означає, що ви як і раніше будете виконувати свою звичайну роботу, але якщо підпишете контракт, то в разі необхідності станете на захист своєї громади”, – наголосив Андрій Галдак.

До речі, в країнах східної Європи, таких як Латвія, Естонія, Польща, дуже розвинута система територіальної оборони, незважаючи на те, що вони є членами НАТО. До лав резервістів входять сотні тисяч озброєних, навчених і організованих громадян, готових відбити потенційну військову агресію з боку Росії. Україні також потрібно створити такий костяк, який поведе за собою інших за принципом “Я візьму зброю та стану до строю, коли буде потрібно захищати свій дім”.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика