Підготовка до опалювального сезону на Донеччині: старі проблеми та нові тарифи


1949
коментарі відсутні

Підготовка до опалювального сезону на Донеччині: старі проблеми та нові тарифи

До старту нового опалювального сезону ще понад двох місяців, але ж комунальники Донецької області почали готуватися до нього одразу після завершення минулого. Станом на 15 серпня 73,3% житлового фонду та 76,9% об’єктів соціальної сфери вже комплексно підготовлені до зими. Приблизно на такому ж рівні стан підготовки котелень і теплових мереж. Загалом на підготовчі роботі по області витрачено майже 530 мільйонів гривень. Про це на прес-конференції розповіла заступник директора департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації Лариса Гусева.

Втім, існують проблеми прифронтових населених пунктів, які не будуть вирішені й цього року.

“В багатоповерхових будинках Майорська та Зайцевого повністю зруйноване центральне опалення, люди гріються електрообігрівачами. Тому зараз ми вирішуємо питання щодо підключення додаткових потужностей електроживлення та застосування пільгового тарифу на електрику. Для мешканців Мар’їнки та Красногорівки, які взимку використовують “буржуйки”,  цей опалювальний сезон також буде проблемним. В майбутньому планується перехід цих міст на електроопалення. Відповідні заходи передбачені в обласній програмі “Тепло Донеччини”, але фінансового ресурсу для їх реалізації поки що недостатньо”, – розповіла Лариса Гусева.

З року в рік накопичуються борги населення перед комунальними підприємствами, що призводить до зростання заборгованості цих підприємств перед постачальниками енергоносіїв.

“Борг обласного комунального підприємства “Донецьктеплокомуненерго” за  спожитий газ складає 3,7 мільярда гривень. Ця сума накопичувалася багато років, і на неї зараз накладаються пені та штрафи. Причому не враховується той факт, що у нас залишилась нестягнутою заборгованість населення з непідконтрольній території у розмірі понад 500 мільйонів гривень. Обласне керівництво зверталося до Кабміну з пропозицією не враховувати ці борги, щоб не доводити підприємство до банкрутства, але позитивної відповіді так і не було надано”, – зазначив директор “Донецьктеплокомуненерго” Едуард Онипченко.

Також на прес-конференції повідомили про збільшення тарифів на опалення та водопостачання в зв’язку зі зростанням вартості електроенергії. Зі слів Лариси Гусевої, наразі проходять процедуру перегляду тарифів водоканали Краматорська, Маріуполя, Бахмута, Слов’янська, Святогірська та обласне комунальне підприємство “Вода Донбасу”. Крім того, будуть підвищені тарифи на опалення для споживачів Добропілля, Краматорська, Маріуполя, Вуглегорська, Курахового.

Наприклад, по підприємству “Краматорська тепломережа” тариф збільшиться більш ніж на чверть – на 27,5 відсотків. Якщо в минулому опалювальному сезоні мешканці сплачували 1241,91 грн./Гкал, або 36,81 грн./кв. м, то потрібно готуватись до нових розцінок: 1584,02 та 46,96 грн. відповідно. Чи будуть після цього послуги більш якісними – питання риторичне. Проте в обласному департаменті ЖКГ запевняють, що опалювальний сезон 2018-19 років пройде без збоїв.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі