Петриківська ОТГ святкує першу річницю від дня створення


2421
коментарі відсутні

Петриківська ОТГ святкує першу річницю від дня створення

Цими днями Петриківська громада (смт Петриківка, Дніпропетровська область) святкує річницю від дня об’єднання. І вже – перші позитивні результати. Серед успіхів – суттєвий ріст місцевого бюджету. У стратегії розвитку ОТГ робить ставку на унікальний петриківський розпис, завдяки якому планує «розкрутити» туристичну галузь.

«Наша громада довго не наважувалася на об’єднання, та історії успіху сусідніх ОТГ надихнули. І ось уже позаду рік роботи. Він видався непростим, але плідним. Зокрема, бюджет виріс із 16 мільйонів до 80 мільйонів гривень. Зараз розробляємо стратегію розвитку, аби громада була спроможною», – розказала голова Петриківської ОТГ Ольга Гавриленко.

Потенціал громади мешканці вбачають у розвиткові туризму. Бажають принаджувати туристів, а разом з тим і їхні гаманці, завдяки петриківському розпису. Місцеві вважають його своїм культурним кодом, про що свідчать повсюдні малюнки. Їх можна не тільки побачити на кожній стіні чи паркані, а й спробувати створити власноруч.

Ще один туристичний запас криється в рибальстві. Для любителів активного відпочинку уже є спеціально облаштовані місця.

Далі – більше. У планах Петриківської ОТГ – розширення «туристичної Мекки». Для цього намічається кооперація із сусідами – Царичанською, Вакулівською та Покровською громадами.

Ще у стратегії громади – розвиток сільськогосподарського бізнесу, переробка продукції, правильне поводження із твердими побутовими відходами, покращення якості питної води.

Петриківська громада утворилася у 2017-му і стала першою ОТГ у районі. До її складу увійшли селище Петриківка, села Кулішеве, Мала Петриківка, Сотницьке та Хутірське. Згуртувалися майже 9 тис. мешканців.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі