Переваги і виклики дооб’єднання громад: як Золотий Колодязь приєднався до Шахівської ОТГ

6197
коментарі відсутні

Переваги і виклики дооб’єднання громад: як Золотий Колодязь приєднався до Шахівської ОТГ

У Шахівській об’єднаній територіальній громаді 22 грудня 2019 року відбулися довибори. До вже існуючої ОТГ на Донеччині доєдналася сільська рада Золотого Колодязя. Довиборів тут чекали близько двох років.

Шахівська ОТГ стала першою громадою на Донеччині, до якої приєдналися нові населені пункти.

Шахівська сільська ОТГ була утворена у 2015 році. До її складу увійшло 14 населених пунктів або 3 сільських ради:

  • Шахівська,
  • Никанорівська і
  • Новоторецька.

Торік до існуючої громади приєдналася Золотоколодязька сільска рада і 8 сіл.

«Спочатку деяка частина населення хотіла приєднатися до Андріївської сільської ради. Але згодом вирішили приєднатися до Шахівської сільської ради. У Шаховому також провели обговорення і на сесії ухвалили рішення про приєднання. Та постанову від ЦВК про проведення довиборів довго чекали», – розповідає секретарка Шахівської сільської ради Людмила Омельченко.

Нині кількість населення у Шахівській ОТГ завдяки приєднанню Золотоколодязької сільської ради зросла з понад трьох тисяч до майже чотирьох з половиною тисяч мешканців.

Збільшився і бюджет громади. Цього року він становить майже 92 мільйони гривень, із них понад 38 мільйонів у загальний кошторис приніс Золотий Колодязь. Бюджетоутворюючими у громаді є сільськогосподарські та підприємства з видобування глини.

Торік наприкінці грудня у Шахівській ОТГ відбулася сесія з новообраними 7 депутатами, на якій об’єднали бюджети та програми соціально-економічного розвитку. Крім цього, з приєднанням Золотого Колодязя до Шахівської громади збільшилася й інфраструктурна субвенція. Разом із тим перед об’єднаною територіальною громадою постали й нові виклики.

«На сьогодні серед нагальних проблем – це водопостачання, вуличне освітлення, ремонт доріг. Також треба налагодити на території Золотоколодязької ради надання комунальних послуг, зокрема, вивіз сміття. Також у нас поки що не налагоджено транспортне питання і немає сполучення із Золотом Колодязем. Для надання послуг туди виїжджають спеціалісти. В будівлі сільської ради працює і землевпорядник, працюватиме архіваріус, адміністратор віддаленого робочого місця в ЦНАПі. Також виїжджає соціальний працівник», – зазначає Людмила Омельченко.

До наступних виборів обов’язки старости виконуватиме колишня сільська  голова Золотого Колодязя Тетяна Сидоренко.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика