Переселенці зможуть голосувати на місцевих виборах

2504
коментарі відсутні

Переселенці зможуть голосувати на місцевих виборах

Внутрішньо переміщені особи мають право обирати місцеву владу там, де вони фактично проживають, а не за пропискою.

Раніше переселенці могли голосувати лише на президентських та парламентських виборах. З 1 січня 2020 року набрав чинності новий Виборчий кодекс України. Він робить переселенців повноцінними учасниками політичного життя.

 

Як переселенцю проголосувати на місцевих виборах?

 

25 жовтня 2020 року мають відбутися вибори депутатів та голів сільських, селищних та міських рад. Участь у них відтепер братимуть і внутрішньо переміщені особи. За новим законом людина, яка має статус переселенця, може звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців. До нього вона подає відповідну заяву про зміну виборчої адреси.

Тобто людина міняє місце голосування за фактичною адресою, а не за пропискою на тимчасово окупованій території. Таким чином у людей з’являється право обирати ту місцеву владу, яка буде більш ефективною для розвитку громади, в якій людина проживає, працює та сплачує податки.

 

Що потрібно, аби змінити місце голосування?

 

Існує два варіанти: поміняти виборчу адресу або тимчасово змінити місце голосування. В обох випадках виборець повинен звернутися до відділу ведення Реєстру виборців за місцем фактичного проживання із відповідною заявою. Різниця полягає у строках подання звернення.

У першому – виборець має звернутися до відповідного органу не пізніше, ніж на п’ятий день від початку виборчого процесу. У другому – не пізніше, ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах. При собі необхідно мати паспорт громадянина України або документ, що посвідчує особу (закордонний паспорт, військовий квиток або тимчасове посвідчення українського громадянства).

Відповідно до закону: «Виборець обґрунтовує зміну виборчої адреси одним з документів, перелік яких зазначений у частині п’ятій статті 20 про порядок звернення виборця за власною ініціативою до органу ведення Реєстру щодо зміни його персональних даних».

Таким чином до мотивованого звернення про зміну місця голосування виборець має надати копії одного із документів, що підтверджують його фактичне проживання на тій території, де людина голосуватиме. Це може бути свідоцтво про ведення підприємницької діяльності або про право власності на житло, договір оренди житла, довідка про взяття на облік ВПО, документ, що засвідчує перебування виборця у шлюбі, родинних відносинах або догляд за особою із відповідним місцем проживання.

 

Що має робити переселенець у день виборів?

 

У день виборів людина має прийти на ту виборчу дільницю, в реєстрі якої вона знаходиться. Виборчі дільниці працюють з восьмої ранку до восьмої вечора, і зазвичай розташовуються в приміщеннях шкіл, будинків культури тощо. Адреси дільниць можна знайти на сайті Реєстру виборців.

При собі обов’язково мати паспорт громадянина України, якщо ж виборець військовослужбовець строкової служби – військовий квиток. Для людей, які нещодавно набули громадянство, – тимчасове посвідчення громадянина України.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика