Пасхальне перемир’я провалилося – збіг чи тонкий розрахунок

6655
коментарі відсутні

Пасхальне перемир’я провалилося – збіг чи тонкий розрахунок

30 березня о 00:00 в зоні проведення АТО набуло чинності чергове перемир’я. Режим тиші приурочений майбутнім великодневим святам.

Новий договір серед іншого передбачав:

– застосовувати дисциплінарні заходи за порушення режиму припинення вогню;

– відмова від наступальних дій і розвідоперацій;

– незастосування вогню у відповідь;

– заборона на розміщення і застосування важкого озброєння в населених пунктах і в їх близькості.

Проте вже тієї ж ночі 30 березня обидві сторони звинуватили одне одну в обстрілах та порушенні режиму припинення вогню.

Так, за даними прес-центру штабу АТО вже за 10 хвилин, об 00.10 30 березня обстрілу піддали населенні пункти Авдіївка та Опитне.

У самопроголошеній ДНР теж встигли звинуватити Україну в порушенні домовленостей про припинення вогню, щоправда за їхньою версією це відбулося пізніше, мовляв о 09:35 ВСУ відкрили вогонь по напрямку села Комінтернове з застосуванням мінометів 120 мм.

Майже щодня сторони повідомляли про порушення «великоднього перемир’я».

От і в останню добу, на сам Великдень 8 квітня, не обійшлося без обстрілів.

Так, прес-центр штабу АТО повідомив, що 8 квітня було зафіксовано 35 обстрілів позицій українських захисників, застосувавши при цьому озброєння заборонене Мінськими угодами. 

Зокрема на Луганському напрямку з заборонених 120 мм мінометів, а також мінометів калібру 82 мм, гранатометів, великокаліберних кулеметів агресор обстрілював наші укріплення поблизу Луганського. З гранатометів, великокаліберних кулеметів та снайперської зброї вогонь вівся по захисниках Світлодарська. Також гранатомети окупанти застосували неподалік Кримського та Валуйського.

На Донецькому напрямку з гранатометів та стрілецької зброї агресор вів вогонь по наших укріпленнях поблизу Водяного, Лебединського, Богданівки, Кам’янки, Пищевика та Широкиного. Крім цього, в районі Богданівки ворог застосував озброєння БМП, неподалік Водяного, Гнутового та Пищевика – великокаліберні кулемети, по захисниках Авдіївки, Павлополя, Талаківки та Шахти «Бутівка» – стрілецьку зброю, а по оборонцях Широкиного – вівся снайперський вогонь.

Унаслідок бойових дій п’ятеро українських воїнів отримали поранення.

У свою чергу в самопроголошеній ДНР заявили про 19 обстрілів власної «території» з боку ЗСУ з використанням гранатометів, бронетехніки та стрілецької зброї у напрямках 3 населених пунктів: Водяне – Ленінське, відкрили вогонь по напрямку Широкіно – Саханка та північне передмістя Донецька – селище Спартак (район аеропорту Донецька).

Така активність з боку бойовиків може пояснюватися бажанням зірвати чи принаймні затягнути питання введення миротворців на Донбас, на що РФ формально вже дала згоду, проте вважає аби це питання остаточно обговорили з керівництвом самопроголошених «народних республік».

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що переговори про введення миротворчої місії ООН на Донбас просуваються продуктивно, передає «Диалог.UA».

«У нас є загальна концепція, тепер повинна бути загальна тактика. Я недавно розмовляв з Куртом (спецпредставник Державного департаменту США – ред.) і ми погодили основні параметри нашої позиції по миротворцях на Донбасі», – зазначив міністр.

Більш того, він підкреслив, що вже фактично готовий текст відповідної резолюції.

«Основне, звичайно, це вся окупована територія та кордон і, звичайно, безпека до того моменту, коли ми можемо почати підготовку до перехідного періоду. З цим дуже важко», – додав глава МЗС.

За думкою співголови ГІ «Права справа» Дмитра Снєгирьова, посилення санкцій, зокрема проти представників так званого «кремлівського списку», що відбулася 6 квітня, може бути пов’язано з можливою зустріччю в Німеччині лідерів країн «нормандської четвірки», але без Росії. Кремль відразу заявив: можете збиратися, але без згоди російських сателітів – колабораціоністів питання миротворців на Донбасі не буде вирішене.

Заяви про жорсткі санкції щодо Росії – спроба підштовхнути Кремль до діалогу. З іншого боку, Трамп заявляє, що США можуть вивести війська з Сирії, чим у Пентагоні дуже незадоволені. «Тобто такі собі ваги. США кажуть: ми послаблюємо позиції по Сирії, але давайте домовлятися з питань Європи. Не забажаєте – будуть жорсткі санкції», – впевнений експерт.

Окрім таких зовнішньополітичних розкладів є й інші, так практика миротворчої діяльності свідчить, що миротворців дуже неохоче вводять до регіону де тривають військові дії.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика