Парламентський Комітет Асоціації між Україною та ЄС засідав у Дніпрі

3410
коментарі відсутні

Парламентський Комітет Асоціації між Україною та ЄС засідав у Дніпрі

20 вересня уперше в українській історії засідання Парламентського Комітету Асоціації між Україною та ЄС відбулось в ДніпроОДА. На першій робочій сесії учасники обговорили, зокрема, Мінські домовленості, гуманітарну ситуацію на окупованих територіях, права людини, децентралізацію, виборчу, медичну та судову реформи, боротьбу з корупцією.

«Ми спеціально хотіли приїхати сюди, на Схід України, щоб продемонструвати свою солідарність і показати, що Європа в цей складний момент разом із вами», – зазначив співголова Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС Даріуш Розатті.

«Це вперше в історії України міждержавний орган збирається не в столиці. Дякуємо Дніпропетровщині за сприяння в роботі. Нам тут дуже подобається. Ми би хотіли проводити такі зустрічі й в інших обласних центрах, але не впевнені, що вони витримають конкуренцію з Дніпром», – сказав співголова Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС Микола Княжицький.

За підсумками сесії була підписана резолюція.

«В резолюції, яку ми сьогодні прийняли, багато важливих пунктів. Це підтримка української позиції, економічні питання, процес демократизації, боротьба з корупцією», – додав Микола Княжицький.
Співголова Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС Даріуш Розатті пояснив:
«Головне завдання зустрічі – визначити способи здійснення угоди про асоціацію, обговорити як поліпшити подальшу співпрацю між Україною і ЄС. Ці зустрічі проходять на постійній основі кожні півроку. То в Україні, а то в Страсбурзі, в Європі.

Вчора ми відвідали Авдіївку і прилеглі до конфлікту на Донбасі території. У нас була можливість озирнутися, побачити шкоду, яка була заподіяна тим територіям агресивними атаками з боку РФ на початку цього року.
Мета нашого візиту була не тільки огляд руйнувань, їх масштабу і страждань людей. Але також ми хотіли обговорити з місцевою владою їх потреби, очікування та пріоритети в процесі відновлення цих територій. У нас було кілька цікавих дискусій та зустрічей з місцевою владою, з губернатором Донецької області, з представниками громадськості. Деякі дискусії були насиченими. На них ми обговорювали що може ЄС зробити, чим може допомогти і підтримати розвиток цих регіонів».

Перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман подякував присутнім за тверду та послідовну підтримку територіальної цілісності й суверенітету України.

«Дніпропетровщина – мирний, стабільний регіон. Маємо успіхи в децентралізації, держзакупівлях «Prozorro», онлайн адмінпослугах, залученні інвестицій. Сподіваємось, що сьогоднішній захід зміцнить вже існуючі двосторонні зв’язки між Україною та Євросоюзом, матиме позитивний вплив для дипломатичного вирішення конфлікту на Сході України», – сказав він.

Під час Шостого засідання Парламентського комітету асоціації Україна – ЄС окремою темою стала протидія корупції. Генпрокурор України Юрій Луценко повідомив присутніх, що у 2017 році Генеральна прокуратура передала до суду 2222 справи підозрюваних у хабарництві.

«Цьогоріч за корупційні кримінальні злочини затримано 7123 особи. Із них – 2222 передано до суду, – розповів Юрій Луценко. – Йдеться про різний рівень корупціонерів. Це, наприклад, член Вищої ради юстиції, керівник міністерства охорони здоров’я, керівник служби праці. Кожен день ми затримуємо в середньому три корупціонери».

За словами генерального прокурора, найпроблемніше питання країни – це робота судів.

«Чому з корупцією в країні досі не покінчено? Тому що справи тисяч хабарників знаходяться в судах, де вироки – дуже унікальне та рідке явище. А вироків з позбавленням волі буквально десятки. Те, що ми регулярно затримуємо суддів, теж є свідченням ситуації в судах», – додав Генпрокурор.

Усі суди в Україні мають бути антикорупційними, зазначив посадовець. Але затягування процесу створення антикорупційного суду, за його словами, є неприпустимим.

«Корупція у всіх її проявах є метастазами однієї ракової пухлини, яка знищує країну. Незалежно від того, маленька це метастаза чи велика. Оцінювати її, протидіяти їй, дати їй міру покарання має антикорупційний суд, якому суспільство вірить», – підкреслив Юрій Луценко.

Робоча сесія 6-го засідання Парламентського Комітету Асоціації між Україною та ЄС тривала протягом дня 20 вересня.

 

Парламентський Комітет Асоціації між Україною та ЄС засідав у Дніпрі - Фото №1

Парламентський Комітет Асоціації між Україною та ЄС засідав у Дніпрі - Фото №2

Парламентський Комітет Асоціації між Україною та ЄС засідав у Дніпрі - Фото №3

Парламентський Комітет Асоціації між Україною та ЄС засідав у Дніпрі - Фото №4

Парламентський Комітет Асоціації між Україною та ЄС засідав у Дніпрі - Фото №5

Парламентський Комітет Асоціації між Україною та ЄС засідав у Дніпрі - Фото №6

Парламентський Комітет Асоціації між Україною та ЄС засідав у Дніпрі - Фото №7


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика