Падіння рівня життя у самопроголошених республіках як штучний засіб збільшити «армію»

3035
коментарі відсутні

Падіння рівня життя у самопроголошених республіках як штучний засіб збільшити «армію»

21 липня Головне управління розвідки Міністерства оборони України на своїй сторінці в Facebook повідомило про збільшення грошового забезпечення «військовослужбовців» частин 1 армійського корпусу самопроголошеної «ДНР».

«На тлі зубожіння населення тимчасово окупованої території Донецької області, зростання рівня безробіття, часткового або повного припинення соціальних виплат, російським окупаційним командуванням збільшено грошове забезпечення рядового складу з’єднань та частин 1 АК (Донецьк) ЗС РФ на дві тисячі російських рублів. Таким чином супротивник намагається вирішити проблему комплектування підрозділів за рахунок місцевого населення і російських найманців, а також зменшити кількість дезертирів», – йдеться в повідомленні.

Таким чином ГУР повідомило про свідому тактику керівництва збройних сил республіки» щодо поповнення лав бойових підрозділів причому саме з числа місцевих жителів, таким чином підкріплюючи тезу щодо триваючою на Донбасі «громадянської війни».

Взагалі ідея щодо підвищення грошового забезпечення «військовослужбовцям» самопроголошеної «ДНР» не нова, ще у квітні про можливість цього повідомляли російські ЗМІ посилаючись на офіційного представника так званих «збройних сил ДНР» Едуарда Басуріна.

«Є плани, і вони обговорюються, але поки економічна обстановка дуже складна. Щоб підняти забезпечення, потрібні додаткові гроші. А де взяти? Забрати у бабусі або у вдови з маленькою дитиною? Абсурд. Бажання є, можливості поки немає. Поки що це на стадії обговорення», — сказав він.

Басурин зазначив, що до цього питання необхідно підходити диференційовано.
«Доплату зробити тим, хто ризикує своїм життям кожен день, сидить в окопах. Їм в першу чергу необхідно виплачувати так звані бойові. Йдеш в тил – доплати немає», — підкреслив він.

На той час мова йшла як раз про суму близько 2 тис. рублів, щоправда за день проведений на передовій, або про відсоток від прожиткового мінімуму.

Схоже що влітку у самопроголошеній «ДНР» таки вирішили «забрати у бабусі або у вдови з маленькою дитиною». Цікаво що водночас із інформацією Головного управління розвідки Міноборони України щодо підвищення грошового забезпечення у самопроголошеній республіці виникли проблеми із виплатою виплат на дітей. У так званому «міністерства праці та соціальної політики ДНР» такі незручності назвали тимчасовими, але коментувати ситуацію відмовилися. У відділеннях соцвиплат запевняють, що вже в наступному місяці проведуть нарахування виплат за два місяці.

Середній розмір грошового забезпечення «військовослужбовця ДНР» складає приблизно 15 тисяч рублів на місяць (5865 гривень), після ж підвищення вона буде становити 17 тисяч рублів або 6650 гривень.

У цей же час як повідомляє «в. о. міністра праці та соціальної політики ДНР» Лариса Толстикіна середня заробітна платня у самопроголошеній «республіці» складає 9952 рубля (3891 гривну). У той же час журналіст Денис Казанський розмістив оголошення Центру занятості Донецьку котрий пропонує заробітною платню на рівні 9500 російських рублів хіба що директори підприємств, в цілому ж зарплатня що пропонується коливається від 3800 рублів (1485 гривень) мінімальної до 8000 (3130 гривень) рублів середньої у водія тролейбусу та дорожнього робітника. В інших містах суми ще менші і можуть складати віз 3200 рублів (1251 гривня) у Харцизську до 4100 рублів (1600 гривень) мінімальної зарплатні у Амвросієвці.

Таким чином реальна заробітна платня в самопроголошеній «ДНР» менше 9950 рублів і складає у кращому випадку 6-7 тисяч рублів а бо майже утричі менше за грошове забезпечення «військовослужбовця» ДНР.

Тож цілком можливо, що таким чином керівництво «збройних сил» та «народної республіки» намагаються поповнити свої лави місцевими мешканцями, котрі вкрай неохоче йдуть «захищати народну республіку» котра не принесла у Донбас нічого окрім зубожіння населення.

Микита Синицін


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика