Освіта на селі: чому в Олександрівській ОТГ оптимізують навчальні заклади

6766
коментарі відсутні

Освіта на селі: чому в Олександрівській ОТГ оптимізують навчальні заклади

12 шкіл та 5 дитсадочків у окремих будівлях були в Олександрівській селищній ОТГ на момент об’єднання. Нині деякі з навчальних закладів зазнали оптимізації. У громаді кажуть: зробили це, аби діти отримували більш якісні знання. Також оптимізація сприяла економії коштів, які змогли вкласти у розвиток освітніх закладів.

 

Дитсадочки разом зі школою

 

Яскраві стіни та підлога, нові сучасні меблі чекають малечу у Золотопрудському навчально-виховному комплексі. Дитячий садочок, який раніше розташовувався в окремій будівлі, нині буде у школі.

Однак це не єдині зміни для закладу. З нового навчального року тут навчатимуться лише початкові класи, а от учнів з 5 по 11 відтепер возитимуть до іншої. Золотопрудський НВК визначено філією Олександрівської опорної школи.

 

Освіта на селі: чому в Олександрівській ОТГ оптимізують навчальні заклади - Фото №1

Одна з відремонтованих кімнат для дошкільнят у Золотопрудському НВК

 

«Жалко, адже доки існує школа, існує село. Якщо закривається школа, нема сенсу батькам перебувати тут. Хочеться працювати і діткам хочеться навчатися у своїй школі, але ми розуміємо, що далі нам нема сенсу навчатися самим, тому що у нас 5-6 учнів середня наповнюваність класів. Найбільший клас – 8 учнів, найменший – 5», – говорить  т.в.о. завідувача філії Золотопрудського НВК Вікторія Тімченко.

 

Освіта на селі: чому в Олександрівській ОТГ оптимізують навчальні заклади - Фото №2

Навчально-виховний комплекс у с. Золоті Пруди

 

Також ще два дитячі садочки переведуть з окремих будівель до шкіл і зроблять там ремонт.

«Ми порахували, що дуже зручно буде: і комфортно дітям в таких умовах навчатися, відпочивати і розвиватися, і звичайно бюджет не витрачає коштів на утримання окремих будівель, бо це і опалення, і освітлення і так далі», – зазначила  начальниця відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Олександрівської ОТГ Ірина Седлецька.

Загалом у громаді на момент об’єднання існувало 5 дитячих садочків у окремих будівлях і 4 – у складі НВК.

 

Школи Олександрівської ОТГ

 

Понизили з І-ІІІ ступенів лише до першої і Староварварівську школу, в якій навчалося 35 учнів. А також до другого – Михайлівський заклад. Для підвозу школярів придбали чотири автобуси: 1 – за кошти громади і ще 3 – за інфраструктурну субвенцію.

Аби підвищити якість освіти, довелося оптимізувати деякі школи, каже Ірина Седлецька. На такий крок пішли, оскільки учнів з кожним роком у громаді зменшується. Зокрема, торік було 1157 школярів, а цього року – 1148. Довелося реорганізувати школу в селі Некременне. До цього там навчалося 28 школярів. Нині учнів возять до Очеретинської та Високопільської шкіл.

 

Освіта на селі: чому в Олександрівській ОТГ оптимізують навчальні заклади - Фото №3

Очеретинська школа, в якій навчається частина дітей із села Некременне

 

«В Олександрівській школі навчається 450 учнів. І тому вартість складає 19 тисяч гривень на одну дитину на рік. А якщо ми порівняємо Староварварівську школу, де навчається 35 учнів, то громада витрачала 79 по тисяч на рік на кожного. Якщо ми порахуємо в середньому, то це буде по 40 тисяч. Держава виділяє на 1 дитину понад 25 тисяч. Тобто якщо б у нас наповненість класів у кожній школі була такою, як в Олександрівській, то ми мали б ці гроші на наступний рік використовувати для розвитку закладів освіти. Я думаю це стосується не тільки Олександрівської ОТГ, а й усіх маленьких міст. Ми вимушені проводити оптимізацію, бо від нас це вимагає чинне законодавство», – зазначає Ірина Седлецька.

 

Освіта на селі: чому в Олександрівській ОТГ оптимізують навчальні заклади - Фото №4

Опорна школа Олександрівської ОТГ

 

Наразі в Олександрівській громаді діє 11 загальноосвітніх закладів. Великі надії покладають на опорну школу, що розташовується в селищі Олександрівка. Заклад може прийняти понад 800 учнів.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика