Останні приготування до пуску проєкту «є-малятко»


3138
коментарі відсутні

Останні приготування до пуску проєкту «є-малятко»

 З 1 січня 2020 року в Україні стартує проєкт «є-малятко». В якості пілотних для проєкту обрано 11 міст, серед яких – Дніпро і Кривий Ріг. Проєкт «є-малятко» – це обмін відомостями між державними та місцевими реєстрами виключно в електронному вигляді.

Як повідомили в управлінні преси та внутрішньої політики виконкому міськради Кривого Рогу, в місті проєкт розпочали тестувати ще 13 грудня, а 26 грудня профільні заклади охорони здоров’я Кривого Рогу підписали меморандуми про співробітництво з криворізькими відділами державної реєстрації актів цивільного стану. Таким чином, до кінця грудня 2019 року реєстр територіальної громади Кривого Рогу буде підключено до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта».

Сервіс «є–малятко» дасть можливість батькам отримати 10 базових послуг від держави, пов’язаних із народженням дитини і передбачає повний комплекс послуг за однією заявою:

  • державна реєстрація народженої дитини;
  • реєстрація місця проживання дитини;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • реєстрація народженої дитини в електронній системі охорони здоров’я;
  • видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї (за певних умов);
  • реєстрація в демографічному реєстрі;
  • визначення походження народження дитини (якщо батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі);
  • реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  • визначення належності дитини до громадянства України.

Таку уніфіковану заявку батьки можуть (в тому числі і в електронному вигляді) подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я, та через ЦНАПи. Система працює за простим принципом: батьки через електронний кабінет ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати. Відповідні державні органи опрацьовують заявку, а потім батьки отримують послугу. Необхідності відвідувати різні державні установи – нема.

Проект «є-малятко» стартує в тестовому режимі також в Києві, Дніпрі, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Рівному, Львові, Луцьку, Вінниці та Маріуполі.

 

Останні приготування до пуску проєкту «є-малятко» - Фото №1


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі