ОСББ “Двірцева,44”. Створення, досягнення та плани

974
коментарі відсутні

Як працює реформа ЖКГ в Україні та що отримали співвласники майна, створивши ОСББ? У кого це розпитати, як не у тих, хто ризикнув піти непростим шляхом – шляхом створення Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Саме ці люди та історії їх будинків допоможуть знайти відповіді на запитання.

Початок

Одна із таких історій – історія краматорського ОСББ “Двірцева, 44”. Це довга дев’ятиповерхівка, 1978 року забудівлі, не у спальному районі, з 288 квартир. ОСББ тут було створено у 2016 році. Хоча, це була друга спроба мешканців будинку об’єднатись. Перша відбулась у 2012 році. Тоді Краматорськ переживав «дивну війну». Багато об’яв на під’їздах та стовпах кричали про страх та жах, який наздожене та накриє кожного, хто тільки надумає підняти питання створення ОСББ у своєму будинку.

У 2012-му, під пильним оком присутніх представників приватної компанії, що обслуговувала будинок, зібрання не набрало кворум. Тому ідея вмерла. Як виявилось, не надовго. До наступної спроби будинок прийшов більш сміливим, обізнаним, готовим. Цьому сприяло декілька фактів.

“Поруч із нашим будинком розташовані ще дві великі багатоповерхівки. В одній з них ОСББ було створено задовго до початку нашої історії. Різниця між нашими двома будинками і тим, в якому утворено ОСББ, була колосальною. Поштовхом до дій також стало прийняття Закону №417 “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. По телевізору було багато передач, які вплинули на ініціативних бабусь. Саме вони почали говорити про необхідність створення ОСББ. Я на той час мала спілкування з членами інших ОСББ, цікавилась матеріалами з сайту ВР та спеціальними посібниками для ОСББ. Добре, що з цим нема проблем! І хоча ніколи не мала ніякого відношення до сфери ЖКГ, пропозицію зібрання очолити ОСББ сприйняла спокійно та виважено”, – розповіла Ася Бикова, голова правління ОСББ “Двірцева, 44” та уповноважена особа.

Перші перешкоди

Не всі мешканці багатоквартирного будинку сприйняли створення ОСББ з радістю. Невелика група мешканців вирішила перевірити на міцність правду про новостворене ОСББ, звернувшись до поліції. Та спроба провалилась на етапі досудового розслідування. Бо всіх необхідних процедур при створенні ОСББ було дотримано, люди висловили свою думку без підкупу чи залякувань.

Перші відкриття

Обстежити свій будинок, заглянути за зачинені двері технічних приміщень мешканцям будинку не вдавалося. Приватна компанія, яка обслуговувала дев’ятиповерхівку, вперто вірила, що з об’єднанням нічого не вийде, що на якомусь етапі щось та піде не так. Тому ключі від деяких закутків не давала.

Вже після проходження всіх процедур, необхідних для отримання прав юридичної особи, люди змогли познайомитись зі своїм будинком ближче. Цього вимагала не надмірна допитливість, а бажання мати розуміння його реального стану. Без цього не можливо було серйозно планувати витрати кошторису.

Перша фотосесія “ню” для будинку, яка відбулась у грудні 2016 року, показала справжній стан справ.

ОСББ

 

Наприкінці статті світлини, що демонструють стан підвалу, даху, підсобних приміщень будинку.

 

Перші кроки

Першим було прийнято рішення про найманих працівників. Окрім уповноваженого ОСББ та бухгалтера, було вирішено на постійній основі оплачувати працю двом менеджерам двору. На них також полягали обов’язки з наведення краси у під’їздах. Електриків, сантехніків тощо співвласники вирішили наймати за необхідністю, а не утримувати постійно. Таким чином економляться гроші, які можна розподіляти на більш важливі потреби.

“Ми відмовились від старих підходів до освітлення будинку та прибудинкової території. У нас 64 поверхових площадки, вони зараз усі освітлені. Раніше весь будинок ледве освітлювався 5 лампами. Зараз всі лампи виключно енергозберігаючі. Встановили спеціальні датчики, які дозволяють споживати енергію з розумом. Завдяки таким крокам будинок зараз витрачає на освітлення на рівні 300 кВт на місяць! Змінили підходи до освітлення і у ліфтах, чим теж знизили витрати на 800 кВт”, – поділилася Ася.

Перші подолання

Три роки практично всі гроші йдуть на аварійні роботи по відновленню інженерних комунікацій – каналізації, опалення, електропроводки у підвалі, а також покрівлі, ⅔ вимощення біля будинку. Завдяки субвенції з державного бюджету в ОСББ замінено всі вікна під’їздів на пластикові, а також вхідні двері.

Перші досягнення

ОСББ відмовилось від сміттєпроводу, не дивлячись на те, що певна частина співвласників не підтримала ідею.

У будинку 2001 року був встановлений лічильник тепла, якій потребував заміни. Наприкінці 2019 року ОСББ отримала необхідний прилад завдяки участі у програмі “Теплих кредитів”. Його вартість 62 тис грн. З урахуванням фінансової підтримки держави, яка становила понад 50%, кожній квартирі лічильник обійшовся всього у 30 грн. Прилад дозволить більш точно визначати витрати тепла та ретельно слідкувати за економією.

Перші плани

ОСББ визначило для себе пріоритети та цілі, до яких потрібно рухатись.

“Дуже хочемо організувати роздільний збір сміття. З проблем на першому місці каналізація. В підвалі її прийдеться переробляти. У під’їздах потребує заміни електропроводка. На покрівлі необхідний ремонт вентиляційних каналів. Потрібні великі гроші на термомодернізацію будинку. Але є розуміння, що перед цим необхідно розв’язати питання з ІТП (індивідуальний тепловий пункт). Це досить затратна система, її приблизна вартість 1,2 млн грн, плюс гроші на проєкт. Але ІТП дозволить розподіляти тепло рівномірно по всіх поверхах, а це означає – більш ощадливо витрачати тепло. Зараз співвласники в нерівних умовах: на верхніх поверхах відчиняють вікна, на перших скаржаться на холод. Ми вже пройшли певний шлях і отримали цікавий досвід, тому не побоюємося таких фінансових вкладень чи витрат. ОСББ це прозора і підзвітна структура, яка вчить людей самим розв’язувати проблеми й брати відповідальність на себе”, – підкреслила Ася Бикова, голова правління ОСББ “Двірцева, 44”.

Марина Романцова, “Донеччина. ЗмІнИ”

 

ОСББ

 

ОСББ

 

ОСББ

 

ОСББ


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика