Операція Об’єднаних сил – відновлення миру на Донбасі та відсіч російської агресії


4422
коментарі відсутні

Операція Об’єднаних сил – відновлення миру на Донбасі та відсіч російської агресії

Операція Об’єднаних сил, що розпочалася 30 квітня в Донецький і Луганський областях, не передбачає активізації бойових дій на лінії зіткнення, але зусилля будуть спрямовані на стримання російської агресії й адекватну відповідь на провокації. Про це під час брифінгу у Краматорську заявив командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв.

«Після завершення АТО і початку операції Об’єднаних сил жителі Донбасу по обидві сторони від лінії зіткнення висловлюють побоювання щодо активізації бойових дій. В зв’язку з тим хочу наголосити – ми прийшли не для того, щоб роздмухувати конфлікт, а для того, щоб прискорити його завершення. Тому ми не прогнозуємо загострення бойових дій у зв’язку із початком операції», – наголосив Сергій Наєв.

За словами генерал-лейтенанта, головна відмінність операції Об’єднаних Сил від АТО в тому, що ООС – це військова операція, спрямована на припинення окупації російсько-терористичними військами окремих районів Донецької та Луганської областей. Для цього буде проведено обов’язкове дообладнання та посилення оборонних споруд, створення нових укриттів для особового складу й техніки, також планується перегляд схем мінно-вибухових загороджень та звільнення від вибухівки ділянок, які створюють небезпеку для місцевого населення.

Водночас, Об’єднані сили докладатимуть зусиль із зменшення незручностей для місцевого населення шляхом оптимізації порядку перетину лінії зіткнення та отримання відповідних перепусток. Мається на меті суттєве покращення якості обслуговування громадян на КПВВ як для громадян, які виїжджають з окупованих територій, так і для тих, хто повертається до своїх помешкань.

«Ще раз наголошую – у цьому та у всіх інших випадках йдеться про людей, які знаходяться по обидві сторони від лінії зіткнення. Вони всі є громадянами України, і життя та здоров’я всіх є однаково цінним для Української держави. Це є ключовим принципом діяльності усього особового складу, усіх урядових структур, які залучені до Об’єднаних Сил», – підкреслив Сергій Наєв.

З початком проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі всі підрозділи Збройних Сил України та інших військових формувань, які залучаються до проведення операції, перейшли в безпосереднє підпорядкування Командувача Об’єднаних сил.

Сили Національної поліції та Національної гвардії спрямують свої зусилля на протидію злочинності та підтримання безпеки і порядку в районі проведення операції.

Служба безпеки України зосередиться на недопущенні терористичних актів і виявлені терористичних груп. Також співробітники СБУ займатимуться питаннями правової реабілітації осіб, які були вимушені співпрацювати з окупаційною владою, та притягненням до відповідальності тих бойовиків, які скоїли акти насильства, вбивства або інші важки злочини.

На Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ покладається загальна організація, планування та контроль виконання поставленого Державою завдання з відсічі збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, стабілізації ситуації на Донбасі, його соціального відродження.

Задля вирішення найбільш болючих питань і досягнення основної цілі операції, завдання реалізовуватимуться в тісній взаємодії з керівниками Донецької і Луганської військово-цивільних адміністрацій. Присутні на брифінгу Павло Жебрівський і Юрій Гарбуз зазначили, що перемога залежить не лише від військових успіхів, але й від того, наскільки якісним буде життя людей на контрольованих Україною територіях.

Операція Об’єднаних сил – відновлення миру на Донбасі та відсіч російської агресії - Фото №1

 

Операція Об’єднаних сил – відновлення миру на Донбасі та відсіч російської агресії - Фото №2

 

Операція Об’єднаних сил – відновлення миру на Донбасі та відсіч російської агресії - Фото №3


Залиште коментар

  Підписатись  
Повідомте про