Окремо за газ, окремо за доставку – з січня за блакитне паливо платитиме по-новому


2933
коментарі відсутні

Окремо за газ, окремо за доставку – з січня за блакитне паливо платитиме по-новому

Тепер побутові споживачі газу щомісяця отримуватимуть замість однієї платіжки дві. Рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з рахунків було вилучено плату за його доставку.

Як тепер відбуватимуться нарахування, повідомляє адміністрація краматорського Управління по газопостачанню та газифiкацiї:

“Відповідно до змін, які набули чинності 1 січня 2020 року, тепер у розрахунках оплати споживача буде враховуватися “замовлена потужність”. Це обсяг природного газу, спожитий, починаючи з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року (цей період вважають “газовим роком”).

Для кожного споживача це окрема величина, згідно з показаннями його лічильника за вищезазначений період. До того ж, якщо раніше сума за доставку була в одній квитанції за газ, то зараз її винесли в окрему платіжку. Тепер надходитимуть два рахунки: один за газ як товар, а інший – за його доставку. Такий поділ відбудеться для споживачів всієї країни.

Вартість послуг розподілу природного газу розраховується індивідуально для кожного споживача. Розмір плати залежить виключно від обсягів споживання та визначається на основі минулорічних обсягів.

За основу береться не фактичний обсяг, а обсяг споживання так званого “газового року”. Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісячно протягом року, незалежно від того опалювальний це сезон чи ні”.

Який саме тариф на доставку встановлено для ПАТ “Донецькоблгаз”, чиїм підрозділом є краматорське УГГ? Виграють чи програють споживачі від нововведення? Як бути тим, хто користується газом періодично? Відповіді на ці та інші питання ми надамо у наступних матеріалах. Слідкуйте за нашими публікаціями.

 

Світлана Денисенко, “Донеччина. ЗмІнИ”


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі