Обслуговування у виняткових випадках: міграційна служба Донеччини запровадила карантинні заходи


3608
1 коментар

міграційна служба Донеччини запровадила карантинні заходи

Ще кілька тижнів тому в коридорах Державної міграційної служби Донецької області були великі скупчення людей, а зараз тут зовсім порожньо. Втім служба продовжує обслуговувати клієнтів, але за новим графіком та у виняткових випадках.

Державна міграційна служба України, в тому числі її Донецьке управління, змінила порядок обслуговування клієнтів на період карантину. Таким чином виконується рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, спрямоване на запобігання поширенню коронавірусної хвороби.

Обслуговування у виняткових випадках: міграційна служба Донеччини запровадила карантинні заходи - Фото №1

Приміщення міграційної служби Донеччини спорожніло, порядок обслуговування змінено

Закордонні паспорти

Наразі на сайті ДМС припинено запис в електронну чергу на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Не варто вишукуватись і в «живу» чергу – вашу заяву на виготовлення паспорту не приймуть.

Виключення роблять лише для тих осіб, які підтвердять необхідність термінового виїзду за кордон. Наприклад, існує нагальна потреба в лікуванні від’їжджаючого, або необхідно оформити закордонний паспорт особі, яка супроводжує тяжкохворого. Також поважною причиною може бути смерть родича, який проживає за кордоном.

Навіть якщо ви попередньо записалися в електронній черзі на дату, яка збіглася з карантинним періодом, вас не обслуговуватимуть. Не є аргументом і здійснення оплати за виготовлення паспорта. За повідомленням Державної міграційної служби, громадяни, які здійснили попередню оплату адміністративних послуг, зможуть скористатися оплаченою квитанцією пізніше – після скасування карантину.

Внутрішні паспорти

 

Онлайн-запис до електронної черги для оформлення внутрішнього паспорта громадянина України продовжує працювати на сайті ДМС, але обслуговування здійснюється лише у виключних випадках та тільки у визначених підрозділах за попередньо встановленим для кожного з них графіком обслуговування.

Виключними випадками для здійснення послуг, що стосуються внутрішніх паспортів, є:

  • оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) замість втраченого або викраденого;
  • оформлення ID-картки замість втраченого або викраденого паспорта-книжечки;
  • оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг;
  • вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку.

 

Обслуговування у виняткових випадках: міграційна служба Донеччини запровадила карантинні заходи - Фото №2

Оголошення повідомляють про виключні випадки обслуговування громадян

Також у разі невідкладної необхідності міграційна служба оформляє посвідки на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства, якщо це потрібно для отримання ними публічних, адміністративних та фінансових послуг.

Увага! Під час карантину не застосовуватимуться жодні штрафи за недотримання строків. Це стосується несвоєчасного звернення для оформлення паспорта громадянина України (ID-картки) по досягненню 14-ти років, вимушеної затримки з вклеюванням фотокарток до паспорта-книжечки в 25 та 45 років, порушень міграційного законодавства іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні.

Видача документів та довідок

 

Видача виготовлених документів, що підтверджують громадянство, посвідчують особу чи її спеціальний статус, сформованих довідок та витягів здійснюється у звичайному режимі, але з врахуванням встановленого графіку роботи на період карантину.

Усі територіальні підрозділи головного управління ДМС України в Донецькій області на період карантину працюють за встановленим графіком роботи:

  • вівторок, середа, четвер, п’ятниця – з 08:00 до 17:00;
  • субота – з 08:00 до 15:45;
  • неділя, понеділок – вихідний.

Адміністративні послуги надаються без перерви.

Увага! Якщо ваш паспорт готовий до видачі, то звертатися до органів ДМС для його отримання під час карантину не обов’язково, адже паспортні документи зберігаються у підрозділах протягом одного року.

Територіальні підрозділи, які відповідно до встановленого графіку роботи не здійснюють обслуговування клієнтів, працюють в дистанційному режимі. Фахівці надають консультації телефоном та за допомогою електронної пошти. Також можна задати питання, звернувшись у коментарях під дописами на офіційній Facebook-сторінці Міграційної служби Донецької області.

Якщо ЦНАП не працює

Після запровадженням на території України карантину призупинили роботу деякі Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) та центри обслуговування громадян «Паспортний сервіс».

На такі випадки Державна міграційна служба організувала передачу виготовлених документів з цих ЦНАПів та центрів обслуговування до своїх територіальних підрозділів.

При нагальній потребі громадяни, які здійснювали оформлення документів в зазначених ЦНАП або центрах обслуговування, можуть їх отримати у територіальному підрозділі ДМС. Стан оформлення документів можна перевірити за допомогою електронного сервісу «Перевірка стану оформлення документів» на сайті ДМС.

Обслуговування у виняткових випадках: міграційна служба Донеччини запровадила карантинні заходи - Фото №3

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Александрр
5 місяці тому

Коли миграций на служба сандали собi склее?