Обмін полоненими і введення миротворців – про що домовилися в Мінську

3225
коментарі відсутні

Обмін полоненими і введення миротворців – про що домовилися в Мінську

6 вересня в Білорусі відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи по врегулюванню конфлікту на Донбасі. Тема обміну полоненими залишалася однією з найгостріших.

Згідно Мінським угодами, сторони конфлікту повинні провести повний обмін полоненими в форматі «всіх на всіх». Якщо раніше «ДНР», «ЛНР» і Україна проводили обміни по кілька чоловік за один раз, то с початку 2017 року постало питання повного обміну усіма полоненими.

Як повідомила представник України в підгрупі з гуманітарних питань Ірина Геращенко, на переговорах 6 вересня йшлося про звільнення владою так званих «ДНР» і «ЛНР» 87 осіб в обмін на звільнення українською стороною 309 чоловік. При цьому, уточнила вона, в списку розшукуваних, який сепаратистам надала Україна, міститься 144 прізвища.

«Чекаємо відповіді на наші офіційні компромісні пропозиції, які повністю базуються на Мінських угодах. Камінь спотикання – це вимога звільнити криміналітет і терористів, які не підпадають під дії Мінських угод, так це неприйнятно», – написала Ірина Геращенко в Фейсбуці.

У той же час представник «ЛНР» в гуманітарній підгрупі Ольга Кобцева заявила, що українська сторона стала «ділити утримуваних осіб на категорії» – не уточнивши, що мається на увазі. При цьому обидві сторони відзначають, що обмін полоненими може відбутися найближчим часом.

Також обговорювалося введення миротворців на Донбас. За день до засідання Контактної групи президент Росії оголосив про підтримку введення на схід України миротворчої місії ООН, але з певними умовами. Раніше введення миротворців в зону конфлікту пропонував президент України Петро Порошенко, однак його ідею в Кремлі не підтримували.

За підсумками зустрічі в Мінську представник Росії в Контактної групи Борис Гризлов заявив, що ввести миротворців на лінію розмежування можливо тільки після виконання «формули Штайнмайера», за допомогою якої в регіоні повинні бути проведені вибори під контролем ОБСЄ, а після почати діяти закон про «особливий статус Донбасу».

В ході обговорювання «шкільного перемир’я», яке діє на Донбасі з 25 серпня, сторони конфлікту відзначили, що завдяки «режиму тиші» в період з 28 серпня по 3 вересня 2017 року було зафіксовано найнижчу кількість обстрілів з 2015 року. «В порядку контролю за дотриманням сталого режиму припинення вогню домовилися про проведення 13 вересня скайп-зустрічі підгрупи з безпеки», – розповіла прес-секретар представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

Крім того, українська сторона знову підняла питання повернення під контроль уряду України ділянки кордону з Росією, яка зараз контролюється «ДНР» і «ЛНР». Також представники України продовжують наполягати на скасуванні указу президента РФ про визнання деяких документів «ДНР» і «ЛНР», і відмови від визнання владою «ДНР» державного кордону самопроголошеної республіки уздовж лінії розмежування.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи повинно пройти 20 вересня. До цієї дати підгрупа з питань безпеки проведе віддалене засідання через відеозв’язок. Скайп-конференція повинна відбутися 13 вересня.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика