Ніякого мовного бар’єру між нами немає – жителі тимчасово окупованих регіонів про спілкування в проекті «Голоси»


5764
2 коментарі

Ніякого мовного бар’єру між нами немає – жителі тимчасово окупованих регіонів про спілкування в проекті «Голоси»

Стаття російською мовою

 

Розігрування мовного питання між жителями тимчасово непідконтрольних Києву територій і всієї іншої України не має під собою реального підґрунтя. До такого висновку прийшли учасники першої сесії проекту «Голоси» Антикризового медіа-центру.

Нагадаємо, мета проекту – допомогти людям з різних боків лінії розмежування знову почати спілкуватися один з одним, щоб особисто переконається в брехні пропаганди і взаємних упередженнях. На умовах повної анонімності і безпеки учасники «Голосів» обговорили онлайн найбільш гострі для них питання.

За результатами минулих бесід було проведено анкетування, де люди змогли висловити своє ставлення як до співрозмовника, так і до заходу в цілому.

Незважаючи на широко мусоване нині в українському суспільстві так зване «мовне питання», жоден з опитаних не визнав наявність мовного бар’єру. Навіть якщо це і була білінгвічна пара, тобто один з учасників діалогу говорив російською, а другий на українській мові, дискомфорту й непорозумінь це їм не приносило.

В цілому на початку розмови, як видно з опитування, учасники були досить вороже налаштовані по відношенню один до одного. Найбільш поширеним визнали стереотип про «терористів» і «фашистів». Але після закінчення бесіди оцінка співрозмовника піднімалася на 1-2 бали від вихідної, а значить, точки дотику все-таки були знайдені, не дивлячись на загальну упередженість. Основним же каналом отримання інформації, згідно тих же анкет, для всіх виявився інтернет, трохи рідше – телебачення.

Серед висловлених в опитуваннях думок про результати такого спілкування – «з’явилася надія на розумне рішення конфлікту» і «стало трішки більше віри».

Наступна сесія «Голосів» вже запланована на 14 жовтня. До участі в ній запрошуються всі, хто хоче дізнатися інформацію про життя по той бік лінії зіткнення не з засобів масової інформації, а з першоджерел. Щоб встигнути вчасно зареєструватися – стежте за інформацією, що оновлюється на сторінці проекту в Facebook

Ніякого мовного бар'єру між нами немає - жителі тимчасово окупованих регіонів про спілкування в проекті «Голоси» - Фото №1


Підписатись
Повідомте про
2 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
АКМЦ » Голоси
1 рік тому

[…] Ніякого мовного бар’єру між нами немає – жителі тимча… […]

АКМЦ » Никакого языкового барьера между нами нет – жители временно оккупированных регионов об общении в проекте «Голоса»
1 рік тому

[…] Статья на украинском языке […]