Нікополь побратається з канадським Ллойдмінстером


2479
коментарі відсутні

Нікополь побратається з канадським Ллойдмінстером

На пленарному засіданні 39-ї сесії Нікопольської міської ради погоджено та прийнято рішення щодо надання згоди на встановлення побратимських відносин з містом Ллойдмінстер, Канада (провінція Альберта / провінція Саскачеван) та уповноваження міського голови Андрія Фісака підписати угоду про побратимство між містами Нікополем та Ллойдмінстером. Про це йдеться у повідомленні прес-служби міської ради Нікополя.

Нікопольський міський голова Андрій Фісак отримав запрошення від громадської організації «Конґрес Українців Канади – Провінційна Рада Альберти» здійснити візит до Канади з метою підписання угоди про побратимство з містом Ллойдмінстер та прийняти участь у відкритті генерального консульства України в столиці канадської провінції Альберта – місті Едмонтон 7 вересня 2018 року.

14 березня 2017 року між Україною та Канадою ратифіковано Угоду про зону вільної торгівлі. Першою інвестицією з боку канадців, що була зроблена в рамках Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, стало будівництво Нікопольської сонячної електростанції потужністю 10,5 мегават. Нікопольську сонячну електростанцію збудовано в рамках інвестиційного проекту канадської енергетичної компанії TIU Canada Ltd (місто Калгарі, провінція Альберта). Загальний обсяг інвестицій склав 10,5 мільйонів євро.

Будівництво сонячної електростанції у місті вже принесло результати місцевій громаді у вигляді створення 25 нових робочих місць та надходження у 2017 році до місцевого бюджету понад 2 млн грн. за оренду земельної ділянки, на якій побудовано станцію. Обсяг надходжень до місцевого бюджету за 6 місяців 2018 року (орендна плата за використання земельної ділянки комунальної власності площею 15га) складає 480 672 грн. Кількість викидів вуглекислого газу, у порівнянні з вугільними електростанціями, зменшено на 12738 тон/рік. Таким чином, Нікопольська сонячна електростанція допомагає підвищенню ефективності та екологічності нашої енергосистеми.

Нікополь побратається з канадським Ллойдмінстером - Фото №1

На початку 2018 року TIU Канада розпочала кампанію з популяризації питань інвестування в Україну в цілому, та в місто Нікополь, зокрема. Після консультацій з місцевою громадою муніципалітет міста Ллойдмінстер виступив з ініціативою щодо започаткування побратимства з містом Нікополем і 30 липня 2018 року підписав проект відповідної угоди. Таку ініціативу підтримали громадські некомерційні організації провінції Альберта – Конґрес Українців Канади-Провінційна Рада Альберти та Канадсько-Українська торгова палата. Саме українська діаспора організує зустрічі Нікопольського міського голови з представниками органів місцевого самоврядування та ділових кіл, відшкодує витрати міського голови Андрія Фісака на проїзд та проживання у Канаді, а також буде супроводжувати його під час його візиту.

Основною метою побратимства між містами Ллойдмінстером і Нікополем є створення середовища сприятливого для розвитку обох наших громад шляхом встановлення довгострокових взаємовигідних відносин у галузях мистецтва, культури, освіти, науки, спорту, справ молоді, туризму, бізнесу, енергетики, містобудування, інфраструктури, охорони здоров’я та навколишнього середовища.

Нікополь побратається з канадським Ллойдмінстером - Фото №2

Інформаційна довідка

Місто Ллойдмінстер називають «світовою столицею важкої нафти». Економіка Ллойдмінстера базується на 2 основних галузях: нафтогазова промисловість та агропромисловий сектор.

Місто Ллойдмінстер є особливим тим, що одна його частина підпорядкована провінції Альберта, а інша – Саскачевану. При цьому адміністративно воно є єдиним містом та має власний міський уряд. Населення міста становить приблизно 32 тис. мешканців. Крім двох офіційних мов Канади, англійської та французької, третьою за поширеністю є німецька, а четвертою – українська мова. В місті діє Українська Православна Церква.

Канадське місто Ллойдмінстер стане першим офіційним містом побратимом українського міста Нікополя.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі