Нікому не потрібні: російських бойовиків-ідеалістів не люблять ані в ДНР, ані в РФ

3763
коментарі відсутні

Нікому не потрібні: російських бойовиків-ідеалістів не люблять ані в ДНР, ані в РФ

Як повідомляє російське видання «Нова газета» наразі на території самопроголошеної ДНР за ґратами знаходяться сотні громадян РФ, котрих звинувачують у тяжких злочинах.

Російський публіцист Роман Манекін, переїхав у Донецьк у березні 2014 року, який сам двічі ставав жертвою викрадень, розповідає, що восени минулого року в нього на руках був список 300 громадян РФ, що перебували в місцевих СІЗО.

«У списку були тільки позивні, — каже Манекін. — І тому я не можу стверджувати, що загальна кількість укладених саме триста. Якщо говорити про пред’явлені звинувачення, то в найбільш важких випадках мова йшла про вбивства мирних громадян. Кримінальний кодекс «ДНР» у таких випадках передбачає смертну кару. Що стосується обвинувачених у «ДНР» по важких статтях, то, як правило, ніхто з них свою провину не визнає».

Також Манекін пояснює, що росіянам у донецьких в’язницях і колоніях доводиться особливо важко. Адже більшості місцевих передають посилки з волі, що в жахливих умовах виправних установ допомагає вижити. Відомі випадки, коли в СІЗО спалахували криваві конфлікти між ополченцями та «блатними» та «злодіями в законі», які сидять ще з українських часів.

Точна кількість громадян РФ, утримуваних сьогодні в неволі в «ДНР», назвати не може ніхто. За даними одного з офіцерів республіки, який попросив не називати його ім’я, офіційно за чотири роки було заарештовано понад 480 росіян. Зустрічалися навіть такі фантастичні звинувачення, як шпигунство на користь Росії. Зараз у СІЗО залишилося близько 150 осіб. Доля решти невідома.

«За міжнародним законам будь якого ополченця можна визнати злочинцем, — міркує офіцер корпусу «ДНР». — З весни по осінь 2014 року в нас був повний хаос, польові командири реквізували на потреби фронту, а часто й для себе особисто будь які речі, що сподобалися, машини і іншу власність. В кращому випадку — давали намальовані на коліні розписки. Комбати обклали даниною всі комерційні структури на підконтрольній їм території — від ларьків і перукарень до шахт і металургійних комбінатів. Сотні тисяч біженців їхали, залишивши будинки і квартири. Туди оселялися російські ополченці, яким треба було десь жити. Зі зброєю взагалі був повний бардак. Продавалися і купувалися навіть БМП. Багато хто, особливо ті, хто був на фронті, звикли до вольниці. І коли їх почали «щемити» — здивувалися. Але тут пішов перегиб у інший бік: не можна судити людей, що воюють за законами мирного часу!»

Олексій приїхав у Донецьк добровольцем влітку 2014 року. Демобілізувавшись із російських ВДВ і надивившись телевізора, він хотів захищати «Російський мир» від «фашистів». Служив у декількох підрозділах, а після дебальцевської операції 2015 року його й ще двох росіян затримали співробітники МДБ «ДНР»..

«Били тільки при затриманні, — розповідає Олексій. — А товаришеві по службі, який намагався бикувати, прострелили долоню. Відвезли в якийсь підвал. Умови були нормальні — на підлозі килими, матраци. Пред’явили звичайний «букет» — незаконний обіг зброї і «віджим» майна. Виявилося, що поки ми мерзли в окопах, вийшла постанова: всю зброю поставити на офіційний облік. В перший же день після затримання запропонували «вирішити по-дружньому» — за 100 тисяч рублів. У мене такої суми не було. Так і не повірив, що все серйозно. Думав, що розберуться і відпустять воювати далі».

Через кілька місяців Олексій зрозумів, що помилився. Але тоді цінник за звільнення вже виріс до мільйона. Зараз, кажуть, за «дружнє рішення» вимагають від 50 тисяч доларів.

Врешті-решт рідним росіянина вдалося зібрати та передати 800 тисяч рублів, а перед звільненням його вимусили на камеру визнати за собою тяжкі злочини і попередили, що оприлюднять цю плівку, якщо він намагатиметься «качати права».

Цікаво, що їх так само не дуже чекають і в Росії.

Про це виданню «Новая газета» розповів силовик із Ростова-на-Дону.

«Майже немає такого, щоб, як раніше, народ їхав на Донбас з романтичних міркувань. З романтиками взагалі цікаво вийшло. В останні пару років зверху йде установка, щоб ускладнити активним учасникам подій повернення в Росію. А останній рік, перед футбольним чемпіонатом, це стало особливо помітно», – говорить він.

За словами чоловіка, багатьох ідейних громадян, у яких раніше були проблеми з державою, на кордоні розгортали у бік окупованих частин Донецької і Луганської областей. При цьому їм натякали на кримінальне покарання за найманство.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика