Надання паліативної допомоги


2806
коментарі відсутні

Надання паліативної допомоги

У Дніпрі працює повноцінна система надання паліативної допомоги в амбулаторних умовах – таке твердження озвучили 14 серпня під час пресконференції представники відділу спеціалізованої медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради. Чиновники нагадали, про «міську програму надання паліативної допомоги мешканцям в амбулаторних умовах на 2018-2021 роки». Соціальні послуги з паліативного догляду у Дніпрі надає міський територіальний центр соціального обслуговування. При ньому працюють пункти прокату матеріально-технічних засобів.

«На період користування пацієнти у рамках цієї програми безкоштовно забезпечуються протипролежневими матрацами, кругами, туалетними стільцями, надувними ваннами, сидіннями для ванн, ортопедичними подушками, гумовими рукавичками, одноразовими пелюшками тощо. Окрім того, співробітники нашого центру з-поміж іншого допомагають у веденні домашнього господарства, самообслуговуванні, надають психологічну підтримку тощо. На сьогодні центр обслуговує 125 паліативних хворих», – розповіла директорка Дніпровського міського територіального центру соціального обслуговування Наталія Біневська.

У цьгорічному міському бюджеті на програму надання паліативної допомоги мешканцям в амбулаторних умовах передбачено 40 млн грн.

«Наприклад, торік технічними засобами (підгузками, кало- та сечоприймачами) в амбулаторних умовах забезпечили 224 паліативних хворих на суму майже 1,5 млн грн. Крім цього, тисяча таких пацієнтів отримала знеболення та ліки на суму 2,8 млн грн. Нинішнього року на ці цілі у міському бюджеті передбачено 9,5 млн грн», – розповіла начальниця відділу Тетяна Прибиток.

За словами спікерів, створення повноцінної системи паліативної допомоги в місті стало можливим в результаті повернення від обласного підпорядкування місту лікувальних закладів вторинного рівня.

«Паліативний хворий – це той пацієнт, недуга якого не піддається лікуванню, тобто люди з обмеженим прогнозом життя. Сімейний лікар спостерігає таких хворих, проводить їм знеболення, за пільговими рецептами виписує ліки. Водночас у таких пацієнтів можуть бути стани, які неможливо лікувати амбулаторно, у тому числі некорегований больовий синдром, ускладнення основного захворювання, потреба у хірургічній допомозі тощо. У таких випадках сімейний лікар може викликати виїзну бригаду спеціалізованої паліативної допомоги», – пояснила завідувачка амбулаторії №5 центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Вікторія Кривонос.

Бригада спеціалізованої паліативної допомоги працює в Дніпрі з червня 2019 року на базі міської клінічної лікарні №15. До складу бригади входять: завідувач відділення хоспісної та паліативної допомоги, терапевт, хірург, психотерапевт, а також хірургічна медсестра та медична маніпуляційна сестра. За необхідності до виїздів можуть залучатися вузькопрофільні фахівці (ендокринолог, кардіолог, травматолог, уролог, гінеколог).

«Від моменту створення бригада здійснила 250 викликів, з них 85 – первинних і 165 –повторних. Бригада працює у тісному контакті із сімейними лікарями і соціальними працівниками. Виїзди до паліативних хворих проводяться виключно за викликом сімейного лікаря чи відповідальної особи центру. Важливим є те, що спеціалісти такої бригади можуть надавати не лише медичну та психологічну допомогу паліативному хворому, а й психологічну підтримку членам родини пацієнта», – наголосила виконувачка обов’язків генерального директора міської клінічної лікарні №15 Ольга Марченко.

На сьогодні у Дніпрі на обліку перебувають майже 1,5 тис. паліативних хворих. Між тим, наразі в Дніпрі на базі міської клінічної лікарні №15 триває реконструкція сучасного центру паліативної та хоспісної допомоги. На сьогодні два стаціонарні хоспісні відділення працюють на базі міської клінічної лікарні №2 та хоспісні ліжка у терапевтичному відділенні міської клінічної лікарні №12.


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі