Національна служба здоров’я України – державний страховик лікування громадян


2321
коментарі відсутні

Національна служба здоров’я України – державний страховик лікування громадян

НСЗУ є єдиним національним замовником медпослуг та лікарських засобів за програмою медичних гарантій.

На першому етапі медичної реформи, що стартувала у 2018 році, держава через Нацслужбу здоров’я почала фінансувати роботу сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. НСЗУ закуповувала послуги у тих медичних закладів, які обрали пацієнти.

У 2020 році розпочалося реформування вторинної ланки медицини – на нову модель фінансування перейшли лікарні. Програма медичних гарантій поширилася на всі види медичної допомоги.

Щоб отримати фінансування, медичні заклади мають укласти договір з НСЗУ та відповідати певним вимогам – мати необхідний рівень матеріально-технічного забезпечення, підключення до електронної системи охорони здоров’я та відповідну кваліфікацію лікарів.

Коштами в розмірі понад 100 млрд грн щорічно НСЗУ оперує від імені держави для оплати медичних послуг. Служба контролює дотримання умов договорів і відшкодовує медзакладам вартість наданих ними послуг.

НСЗУ сплачує за надані пацієнтам медичні послуги та лікарські засоби згідно з тарифами, затвердженими Кабміном, та відшкодовує вартість лікарських засобів за державною програмою «Доступні ліки».

Фактично Нацслужба здоров’я є національним страховиком, який укладає договори із закладами охорони здоров’я та закуповує у них послуги з медичного обслуговування населення. Наразі тимчасове виконання обов’язків голови Служби покладене на Андрія Віленського.

НСЗУ має власний доволі інформативний сайт. На якому, зокрема, у рубриці е-дані, розміщено декілька аналітичних панелей. В них на зрозумілому інтерфейсі можна знайти інформацію, що цікавить пацієнтів.

Тут розміщено електронні карти закладів первинної медичної допомоги, що є партнерами НСЗУ, та аптечних закладів, що беруть участь в урядовій програмі реімбурсації «Доступні ліки».

Також можна переглянути інформацію щодо виплат закладам охорони здоров’я. Наприклад, протягом 2020 року за програмою медичних гарантій в Донецьку область надійшло 2,6 мільярдів гривень. А по всій країні виплачено майже 60 мільярдів гривень.

Цього року до програми медичних гарантій додалися окремі пакети з надання медичних послуг пацієнтам з підозрою або встановленою коронавірусною хворобою. Тобто Національна служба здоров’я платить за лікування пацієнтів з COVID-19. На це додатково виділено понад 15 мільярдів гривень.

 

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі