«Набридли»: в Росії стають популярними ідеї репатріації біженців з України додому та фінансуються президентом РФ

4285
коментарі відсутні

«Набридли»: в Росії стають популярними ідеї репатріації біженців з України додому та фінансуються президентом РФ

Днями російське видання «Комерсант» повідомило, що Краснодарська організація «Центр розвитку регіону» виграла президентський грант на реалізацію програми «Репатріація біженців в Донбас», сума гранту склала 471 тисячу російських рублів.

Проект, який буде реалізовуватися на території РФ, а також Донецької та Луганської областей, передбачає сприянню поверненню біженців на батьківщину, в тому числі консультаційну допомогу з працевлаштування, та загалом потребує фінансування у вигляді 654 тисяч російських рублів.

За інформацією авторів проекту починаючи з 2014 року на територію Росії виїхало близько 660 тисяч мирних громадян.

«Багато з цих біженців розглядають своє перебування за межами регіону в якості тимчасової міри, перебуваючи там у маргінальному становищі дискомфорту і психологічного стресу»,— стверджують автори програми.

На їхню думку, більшість переселенців готові повернутися на батьківщину, якщо їм буде забезпечена робота та житло в безпечних районах, але діяльність по поверненню ведеться непродуктивно, в результаті чого у місцях компактного розселення біженців виникає соціальна напруженість, а територія сходу України страждає від відтоку працездатного населення. ЦРР пропонує програму допомоги біженцям, що складається з трьох етапів: проведення соціологічного дослідження в середовищі біженців, розробка і публікація рекомендацій для репатріації. На третьому етапі ініціатори проекту мають намір надавати організаційне сприяння поверненню біженців в Україну, включаючи допомогу при працевлаштуванні.

Звичайно не слід занадто серйозно розглядати подібні ініціативи, враховуючи кількість біженців (660 тисяч) та загальну суму проекту (654 тисячі російських рублів) мова йде о сумі менше 1 російського рубля чи приблизно 38 українських копійок на одну особу.
Відповідно, кількість біженців, що приймуть участь у цьому проекті не може бути великою, занадто вже мале фінансування.

Значення цього проекту полягає в іншому – вочевидь у російському суспільстві існує «суспільний запит» на свого роду втому від біженців з Донеччини та Луганщини та бажання від них позбавитися. Навіть написання подібних проектів, та ще й їхня підтримка за рахунок державного бюджету, нехай й на мізерну суму свідчить, що ці ідеї цілковито підтримуються як громадянами російських регіонів, того ж Краснодару, так і центральних органів влади РФ.

Соціально-економічна ситуація у РФ погіршується, а після введення супротив неї чергових санкцій з боку США цей процес може ще більше поглибитися. То ж «зняти» з Росії цей тягар у вигляді 660 тисяч громадян іншої країни є доволі непоганою ідеєю, цілковито відповідаючи інтересам РФ.

За думкою Головного управління розвідки Міноборони України може відбуватися репатріація біженців для поповнення особового складу підрозділів «збройних сил» самопроголошених «лднр». При цьому особисту увагу можуть уділяти особам, котрі отримали професійну підготовку по дефіцитним військовим спеціальностям.

«Кремлю ніколи не потрібні були біженці з Донбасу. Одна справа – висококласні фахівці – таких вони будуть приймати. А звичайних біженців з Донбасу Москва утилізує, відправляючи їх назад в Україну. Навіщо Кремлю платити їм допомогу або якось допомагати? У якийсь момент вони їх взяли, навіть заявляли про різні програми підтримки. Але час минув, і зараз для російської влади це не актуально. Іноді біженці з Донбасу когось там дратують, займають чиїсь робочі місця. Не без цього. Кремль бачить, що настрої змінилися і вони вже можуть пожертвувати деякими людьми. У Москви завжди досить цинічна позиція”, – таку думку висловив виданню «Гордон юа» відомий волонтер Юрій Касьянов.

З іншого боку, масова репатріація сотень тисяч людей на територію окремих районів Донецької і Луганської областей, що й так перебуває у стані глибокої соціально-економічної кризи із безробіттям, низькими заробітними платами та високими цінами, може стати останнім «цвяхом» в ідею «народних республік», то ж на практиці навряд чи буде проводитися.

Проте можна спрогнозувати, що невдоволення російських громадян біженцями зі сходу України ще буде зростати, й чим більше буде погіршуватися економічна ситуація, тим скоріше. Усе це в перспективі може призвести до того, що біженці з непідконтрольної частини Донеччини та Луганщини будуть повертатися додому із власної ініціативи, незважаючи на ситуацію вдома.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика