На Луганщині удосконалюють систему екстреної медичної допомоги


3264
коментарі відсутні

На Луганщині удосконалюють систему екстреної медичної допомоги

Нові машини «швидкої» допомоги та сучасна оперативно-диспетчерська служба – останнім часом обласне комунальне підприємство «Луганський регіональний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» зазнало значних змін.

Наприкінці минулого року парк Центру екстреної меддопомоги поповнили шість нових машин. Автівки придбані за гроші Національної служби здоров’я України. З так званого «ковідного» пакету було витрачено близько 12 млн грн. «Швидкі» оснащені згідно сучасних стандартів. Зокрема, в них є дефібрилятори, спеціальні системи подачі кисню, а також кисневі концентратори, якими можна працювати як у салоні авто, так і в іншому місці, де в даний час знаходиться пацієнт.

Крім того, на вимогу Національної служби здоров’я України, в Луганському центрі екстреної меддопомоги запрацювала оперативна диспетчерська служба. За новими правилами, тепер виклики прийматимуть не окремі станції «швидкої» допомоги, а єдиний диспетчерський центр. На Луганщині він працює у Старобільську.

«Створення сучасної диспетчерської служби дозволить зменшити час обробки виклику від 3–5 хв до 1 хв у 90% випадків, скоротити на 20% пробіг автомобілів екстреної медичної допомоги. Крім того, це зменшить час прибуття на екстрені виклики – до 10 хв у містах і до 20 хв у сільській місцевості», – повідомляютьу Луганській ОДА.

 

На Луганщині удосконалюють систему екстреної медичної допомоги - Фото №1

 

Диспетчерську службу розмістили у нежитловому приміщенні, зробивши у ньому капітальний ремонт та облаштувавши прибудинкову територію. За рахунок коштів обласного бюджету було придбано програмно-апаратний комплекс інформаційно-телекомунікаційної системи, прокладено основну та резервну лінії зв’язку.

Єдина диспетчерська служба Луганського регіонального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працює таким чином, аби кожен мешканець області, який зателефонував за номером «103», швидко отримав відповідь і був впевненим, що за необхідності до нього буде направлена найближча бригада екстреної медичної допомоги.

Світлана Денисенко


Підписатись
Повідомте про
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі